Клінічні випробування інтерфейсу Neuralink можуть початися
У березні 2017 року Ілон Маск, голова Tesla Motors і Space X, та його співробітники дослідили можливість поєднання людського мозку й комп’ютера. Бізнесмен заснував компанію Neuralink, яка хоче створити внутрішньочерепний чип або подібний електронний пристрій, щоб покращити пам’ять чи навіть прискорити спілкування з іншими. Neuralink отримала 205 мільйонів доларів інвестицій для розробки першого продукту під назвою N1 і подальших досліджень.
Як пише The Guardian, компанія Ілона Маска Neuralink, яка займається розробкою технологій для інтерфейсу мозок-комп’ютер, шукає директора з клінічних випробувань. Це є підтвердженням того, що незабаром компанія зможе здійснити свою первинну мету і вбудувати чип у людський мозок.
В описі посади йдеться, що новий керівник клінічних випробувань контролюватиме давно обіцяні стартапом тести свого медичного пристрою на людях. Чип Neuralink, призначений для обміну інформацією між мозком та зовнішнім пристроєм, виконаний у формі монети. Інформація з нього передається на відстань до 10 м зі швидкістю 1 Мбіт/с, акумулятора вистачає на день роботи. Магнітна зарядка підключається до голови під час сну.
Neuralink раніше успішно протестував інтерфейс з мавпою Пейджер і свинею Гертрудою. У випадку з мавпою роботу та ефективність інтерфейсу вимірювали за допомогою простої комп’ютерної гри, і тварина освоїла керування програмним забезпеченням за допомогою підключеного штучного інтелекту. Пізніше Пейджер могла керувати грою без пропонованого джойстика. Розробники хочуть використовувати цю технологію в майбутньому в медицині. Початковий графік передбачав залучення людей до випробувань ще у 2020 році, але терміни не були дотримані. Утім важливіше те, що технологія працює.
Джерело: Sg.hu
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися