Китайські вчені виявили новий варіант коронавірусу

Китайські вчені виявили новий варіант коронавірусу

12:38 Січень 28, 2022

Життя 1956 3 хвилини

Magyar

Китайські вчені виявили новий штам коронавірусу, який може передаватися від тварин до людини шляхом мутації, і антитіла проти Covid не здатні нейтралізувати його.

Китайські дослідники з Уханьського університету попереджають про потенційну загрозу біобезпеці, оскільки штам NeoCoV, виявлений в Південній Африці, і PDF-2180-CoV може використовувати рецептор певних типів ангіотензин перетворюючого ферменту 2 (ACE2) кажанів і, потенційно, ACE2 людини, щоб проникати у клітину організму.

За даними вчених, новий вірус був виявлений у кажанів у ПАР. Він є найближчим родичем MERS-CoV – збудника близькосхідного респіраторного синдрому, який з’явився у 2010-х роках.

«У цьому дослідженні ми несподівано виявили, що NeoCoV та його близький родич PDF-2180-CoV можуть ефективно використовувати деякі типи ангіотензинперетворюючого ферменту 2 кажанів (ACE2, він використовується для проникнення в клітину організму) і, що менш сприятливо, людський ACE2 для входу», – йдеться у дослідженні. Такий самий рецептор використовує для потрапляння в клітину Sars-CoV-2.

Вчені визнали, що природа NeoCoV залишається загадковою, але вчені попереджають про потенційну біологічну загрозу для людей, як із точки зору високої смертності, так і рівня заразності, – виявляється зі статті порталу RT.

Інші недавні дослідження, також проведені китайськими вченими, показали, що «попередник» омікрону, котрий передавався від людини до мишей, був здатний швидко накопичувати мутації, які допомагають інфікувати тіло (проміжного) господаря, а потім знову потрапляти в організм людини.

Джерело: liner.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня