Тепло сповільнює, проте не зупиняє новий вірус
SARS-CoV-2 не так ефективно поширюється у більш теплих і вологих регіонах, як у більш прохолодних – це підтвердив результат дослідження, опублікований у науковому виданні Social Science.
Дослідники Массачусетського технологічного інституту Касим Бухарі (Qasim Bukhari) та Юсуф Джамель (Yusuf Jameel) вивчали глобальне поширення коронавірусу і дійшли висновку, що 90% інфікування відбувається в місцях, де середня температура становить від 3 до 17 градусів Цельсія, а абсолютна вологість повітря становить від 4 до 9 грамів на кубічний метр.
(Абсолютна вологість дає точну кількість вологи у повітрі, тобто скільки грамів води на кубічний метр повітря).
А у районах із середньою температурою вище 18 градусів Цельсія та абсолютною вологістю повітря вище 9 грамів на кубічний метр навпаки, вірус набагато менш ефективний, ці країни додають лише 6 відсотків випадків у світі.
Все це вказує на те, що SARS-CoV-2 менш ефективний у теплих і вологих районах, – пишуть дослідники і зазначають, що вологість повітря є дуже вагомим фактором поширення хвороби.
Якщо висновки правильні, спалах епідемії у Північній Америці та Європі не вщухне до червня, коли вологість почне підніматися вище 9 грамів на кубічний метр.
Однак, на жаль, не варто сподіватися, що літо зупинить вірус: може його, максимум, сповільнити, але не усуне збудника, наголошують автори дослідження.
Джерело: origo
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися