У рамках благодійної програми «Міст для Закарпаття» в Угорщині вже зібрали пожертв на 65 мільйонів форинтів
У рамках благодійної програми «Міст для Закарпаття», започаткованої урядом Угорщини, на сьогодні вже вдалося зібрати благодійних внесків на загальну суму 65 мільйонів форинтів (близько 6 мільйонів гривень за нинішнім курсом, – ред.). Про це повідомила в понеділок речниця уряду Олександра Сенткіраї на пресконференції після засідання Національної гуманітарної координаційної ради в Будапешті.
За її словами, з цих коштів по десять мільйонів форинтів спрямують у пункти допомоги, які працюють біля пунктів пропуску на кордоні, де наразі благодійні організації проводять найбільш активну роботу. А саме в населених пунктах Загонь, Ловня, Барабаш, Берегшурань і Тисабеч. Тут біженці з України можуть отримати інформацію, їжу та напої, моральну підтримку, невідкладну медичну допомогу, повідомила речниця.
В Угорщині, зателефонувавши або надіславши СМС-повідомлення на номер 1357, можна перерахувати 500 форинтів на благодійність. Крім того, внески чекають на р/р 11711711-22222222. Пожертвувати гроші можна й за номерами телефонів благодійних організацій.
Як наголосила Олександра Сенткіраї, уряд стежить за ситуацією й за тим, що потрібно найбільше. «Завдяки роботі благодійних організацій, органів місцевого самоврядування та громадських організацій надання допомоги відбувається злагоджено», – повідомила речниця й додала, що вся країна об’єдналася, щоб допомогти.
Державний секретар з питань релігії, цивільних зв’язків та національних меншин Угорщини, голова Національної гуманітарної координаційної ради Міклош Шолтес поінформував, що досі благодійні організації допомагали біженцям безпосередньо в пунктах пропуску, але з огляду на те, що кордон і прилегла територія мають бути охайними та вільними, пункти допомоги наразі працюють у населених пунктах Лоня, Барабаш, Берегшурань, а в Тисабеч такий пункт допомоги облаштували на околиці села.
Біженців, яких автобусами з пунктів пропуску доставляють у центри допомоги, можуть забрати звідти рідні та знайомі.
Міклош Шолтес повідомив, що за роботу кожного пункту допомоги відповідають різні благодійні організації: у Загоні це Реформатська служба допомоги, у Лоні – Червоний Хрест, у Барабаші – Католицький Карітас, у Берегшурані – Мальтійська служба допомоги, у Тисабечі – Угорська баптистська служба милосердя. Вони координують роботу центрів і співпрацюють з очільниками навколишніх населених пунктів та представниками державних установ.
Держсекретар також повідомив, що збір благодійних внесків триває й надалі. З продуктів приймають лише ті, які можуть довго зберігатися, а також чекають на пропозиції щодо проживання. Міклош Шолтес зазначив, що на сьогодні найбільшою проблемою є не розміщення, а прийом і подальший переїзд біженців.
До Національної гуманітарної координаційної ради входять найбільші благодійні організації Угорщини: Реформатська служба допомоги, Червоний Хрест, Католицький Карітас, Мальтійська служба допомоги, Баптистська служба милосердя. В умовах надзвичайної ситуації до ради долучаються представники міністерства внутрішніх справ, державної служби з надзвичайних ситуацій, міністерства людських ресурсів, Державного секретаріату із соціальних питань.
MTI
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися