На що звертати увагу при дистанційному online навчанні дітей

На що звертати увагу при дистанційному online навчанні дітей

16:03 Березень 30, 2020

Життя 11033 6 хвилин

Magyar

Карантин у навчальних закладах триває з 11 березня. Родини підкоряються закликам: «Залишайся вдома!» та «Навчайся вдома!» Батьки також стають учнями, намагаються контролювати навчальний процес. На що слід звернути увагу в першу чергу? Скільки часу виділяти навчанню та куди спрямовувати енергію дітей, котра накопичується в них, позаяк вони нікуди не ходять? На батьках наразі лежить велика відповідальність. У мережі багато інформації з цього приводу, голова обертом від різноманіття. Подаємо думку шкільного психолога Іштвана Гоголи про онлайннавчання.

– Що означає «навчання онлайн»? Чи можна отримати якісні знання таким чином?

– У всіх з’являється одна картинка перед очима при слові навчання: школа, парти, вчителі та учні, котрі протягом навчального року передають та отримують знання.

У класичному випадку діти вчаться в школі від 6-7 років протягом 11 років. Упродовж 9 місяців 5 днів на тиждень, з 7,30 на 45-хвилинних уроках діти вивчають різні предмети.

Школа стає невід’ємною частиною їхнього життя, першим етапом їх дорослого життя – можливо, найвагомішим закладом після сім’ї. Учневі потрібно вранці вставати, готуватися, а потім виконувати домашні завдання після школи – саме це робить більшість учнів у будній день. Можна сказати, що це їхнє робоче місце, де вони розвиваються тілом і розумом.

Цей звичайний процес зараз перервала епідемія коронавірусу, перевернувши життя батьків, учнів, вчителів. Навчання не припинилося, лише перейшло на інший рівень за допомогою цифрових інструментів.

Навчання в школах діє відповідно до внутрішнього розпорядку. Ця система зникає під час дистанційної освіти. По-перше, учням слід пояснити, що карантин – це не канікули, просто процес викладання / навчання триває інакше. Навчання проводиться більш безпосередньо з учителем, проте співпраця вчитель-учень-батьки залишається основою успіху та ефективності.

Важливо створити всі можливості для дистанційного навчання учнів удома: відокремити місце навчання, а також надати цифрові інструменти, які дозволяють отримувати доступ до матеріалів, що подаються вчителем.

Для кожної дитини

Це особливий виклик для сімей, які мають багато дітей. Маємо переконатися, що діти вміють керувати різними цифровими системами.

Багато хто думає: оскільки діти весь день «працюють» на своїх пристроях, навчатися онлайн їм буде легко, мовляв, це вже є звичним для нового покоління. Однак присутність у соціальних мережах не означає автоматично і цифрову грамотність.

У школі велику увагу виділяють режиму. Відтак, під час навчання вдома також слід дотримуватися певних правил. Деякі викладачі контактують зі своїми учнями онлайн. У цьому випадку важливо, аби учень був присутній також у той самий час, інакше відставатиме.

У домашньому середовищі у дітей інші подразники, що відволікає їхню увагу від навчання. Багато подразників також і на цифрових пристроях. Ми повинні звернути увагу на те, щоб у них не виникла залежність.

Батьки мають можливість впливати на розпорядок дня учнів. Важливо наприкінці дня запитати у дітей, чого нового вони навчилися в той день. Я не маю на увазі, що слід замінити вчителя, а просто неформальну розмову про те, чим учні збагатили свої знання того дня. Також слід підтримувати зв’язок і з учителями дитини, щоб мати розуміння, що відбувається в навчанні.

Навчання за комп’ютером може бути виснажливим як психічно, так і фізично. Відповідно до шкільної системи, необхідно надавати перерви між етапами навчання та встановити порядок різних навчальних предметів. Багато дітей мають проблеми із зором. Якщо є можливість, роздрукуйте деякі навчальні матеріали, що може зменшити навантаження.

– Яким чином замінити біганину під час перерв, уроки фізкультури?

– Бігати на подвір’ї чи у кімнаті не заборонено під час дистанційного навчання. Знаю вчителів фізкультури, котрі надсилають дітям різні тренувальні вправи своїм учням. Багато хто записує на відео свої заняття фізкультурою. Зарядку можна включити у ранкові процедури або ж у вечірній релакс.

Зараз є можливість більше часу проводити з родиною. Варто скористатися цією можливістю. На жаль, можливість вийти на вулицю обмежена, навіть незважаючи на гарну погоду. Проте до наших послуг настільні ігри, спільне читання книг, перегляд фільмів та багато іншого.

(Янош Товт (Tóth János) /Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня