ЄС видав рекомендації державам-членам щодо прийому біженців з України

ЄС видав рекомендації державам-членам щодо прийому біженців з України

13:40 Березень 20, 2022

Життя 1801 3 хвилини

Magyar

Враховуючи розвиток війни в Україні та потреби країн-членів, Європейська комісія опублікувала рекомендації щодо гарантування прав тих, хто приїжджає з України, та підтримки країн, які приймають біженців, повідомила Європейська Комісія (ЄК) у п’ятницю.

Перш за все Європейська комісія наголосила, що всім біженцям має бути гарантована повага до людської гідності, а отже гідного рівня життя.

Серед іншого, в інструкції наголошується на важливості роз’яснення, хто має право на тимчасовий захист в Європейському Союзі. Необхідно враховувати, хто отримав міжнародний захист або еквівалентний національний захист в Україні до початку російського нападу 24 лютого і хто був змушений покинути Україну 24 лютого або після цього.

Згідно з рекомендацією, посвідка на проживання осіб, які отримують тимчасовий захист, має слугувати документом, що засвідчує правовий статус особи в установах, зокрема, службах зайнятості, школах та медичних закладах. Якщо посвідку на проживання ще не видано, країни-члени мають сприяти відкриттю банківських рахунків і доступу до відповідних послуг на основі документа, що посвідчує особу, або підтвердження в’їзду до ЄС після 24 лютого.

Громадяни України, які користуються тимчасовим захистом, можуть вільно пересуватися в межах Європейського Союзу з посвідкою на проживання.

Окремий розділ в інструкції стосується дітей. Наголошується, що всім дітям, які рятуються від війни, незалежно від їхнього правового статусу, необхідно без зволікання забезпечити повний захист і доступ до освіти, охорони здоров’я та психологічної допомоги. Діти або підлітки, які прибули без супроводу, повинні отримати опікуна або відповідного представника.

У повідомленні Єврокомісія нагадує, що понад 3 мільйони людей виїхали з України з початку російського вторгнення 24 лютого. За оцінками ООН, більше половини біженців – діти.

Щоб швидко реагувати на безпрецедентну ситуацію, ЄС 4 березня активізував правила в рамках Перехідної оборонної директиви, щоб допомогти тим, хто рятується від війни в Україні. Директива забезпечує негайний захист і чіткий статус для біженців.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня