Уряд Німеччини розраховує на мільйон біженців з України

Уряд Німеччини розраховує на мільйон біженців з України

10:02 Березень 22, 2022

Життя 1557 6 хвилин

Magyar

Згідно з оновленим прогнозом федерального уряду Німеччини, з України до ФРН через вторгнення Росії може втекти близько мільйона людей, – пише німецька газета Bild am Sonntag (BamS).

Посилаючись на президента Росії Володимира Путіна, який розпочав війну проти України, BamS пише, що кількість людей, які тікають до Німеччини через «путінське вторгнення», може перевищити раніше прогнозовані 340 тисяч і за новою оцінкою федерального уряду може досягти мільйона осіб.

Автори додали, що на кризовому засіданні уряду в середу, пов’язаному з доповіддю Федеральної розвідувальної служби (BND), міністр закордонних справ Анналена Бербок виділила дані Міжнародної організації з міграції (МОМ) та інших міжнародних організацій у регіоні: наразі міжнародне співтовариство має підготуватися до прийому близько десяти мільйонів українських біженців, але якщо «дощ із бомб» російського вторгнення, який все більше зачіпає житлові райони, продовжуватиметься, набагато більше громадян України будуть змушені покинути свої домівки і шукати притулку в Німеччині.

Керівництво Берліна очікує, що люди, які рятуються від агресії Кремля в Німеччині, залишаться там довше, оскільки «кінця війни не видно, а в багатьом українським містам завдано серйозної шкоди», як наприклад у Маріуполі, «де ракети можуть знищити 80 відсотків будинків», – пише Bild am Sonntag.

Серед іншого, видання процитувало слова Джеральда Кнауса, одного із найповажніших експертів із питань надання притулку в німецькомовному світі, голова Європейської ініціативи зі стабільності (ESI), аналітичного центру, найбільш відомого як засновник угоди про притулок між ЄС та Туреччиною 2016 року, – який закликав до розподілу біженців між країнами ЄС. Повітряний міст необхідно побудувати до Іспанії, Португалії, Франції та Великобританії, в тому числі, «інакше до кінця березня до Німеччини та Австрії прибудуть два мільйони біженців», – каже фахівець.

Якщо розвиток подій відповідатиме новому прогнозу уряду, рекорд кількості біженців, які прибудуть до Німеччини за рік, буде побито вдруге за останнє п’ятиріччя. Рекорд, – все ще актуальний на даний момент, – був зафіксований у 2015 році, коли до країни прибуло 890 000 біженців.

За даними, оприлюдненими в неділю Федеральним міністерством внутрішніх справ, федеральна поліція, що відповідає за охорону кордонів, зареєструвала прибуття 218 301 українського біженця з початку російського вторгнення 24 лютого. Фактична кількість біженців може бути більшою, оскільки на польському кордоні, де більшість людей в’їжджає до Німеччини, немає постійного контролю.

Більшість біженців прибувають до Берліна, де нещодавно в міжнародному аеропорту Тегель, який закрили у 2020 році, був створений центр прийому, здатний прийняти десятки тисяч людей. На цьому та інших подібних станціях столиці біженці проводять до кількох днів. Федеральний уряд і керівництво 16 провінцій працюють разом, щоб забезпечити їхнє довгострокове розміщення та догляд. Натовп, який здебільшого складається з жінок, дітей і людей літнього віку, розподіляється між провінціями за так званою формулою Кенігштайна, котра регламентує розподіл спільних завдань.

Ця система розподілу завдань є основою для надання притулку, але істотна відмінність у порівнянні з останньою хвилею біженців у 2015 році полягає в тому, що громадяни України з біометричними паспортами можуть, у принципі, перебувати в Німеччині без візи 90 днів і лише потім подати заяву про надання притулку. До того часу вони можуть вирішити куди їм йти, і звернутися до рідних та близьких замість того, щоб просити допомоги держави. Тож новачків реєструватимуть лише у тому разі, якщо вони звернуться до органів влади чи подадуть заяву на проживання у приймальних центрах.

Джерело: MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня