Українські біженці скаржаться на Бельгію

Українські біженці скаржаться на Бельгію

09:22 Квітень 17, 2022

Життя 1943 3 хвилини

Magyar

Біженці з України, які прибувають до Бельгії, мають право одержати дозвіл на проживання, фінансову підтримку та медичне обслуговування, але тривалі бюрократичні процедури ускладнюють процес інтеграції, інформує бельгійський новинний портал The Brussels Times.

Посилаючись на репортаж телеканалу VRT, сайт повідомляє, що сім’ї, які приймають українських біженців, скаржаться на те, що влада «надзвичайно повільно» обробляє дані прибулих, тож це ставить заявників у невигідне фінансове становище.

Український біженець Василь розповів телеканалу, що отримання необхідних документів може тривати до трьох місяців. У столиці, Брюсселі, він та його подруга зіткнулися з жорсткою бельгійською бюрократією та «приниженням» з боку місцевих чиновників, а в інших муніципалітетах ситуація виявилася ще навіть гіршою.

За його словами, українські переселенці, які прибувають до Антверпена, опиняються у вкрай складній ситуації.

«Біженець з України, який із сім’єю перебуває в Антверпені, отримав запис на прийом до міграційного офісу на початок червня. До того часу він не отримає фінансової допомоги, не зможе влаштуватися на роботу та відкрити банківський рахунок. Зрозуміло, що вони хочуть створити такі умови, щоб люди опускали руки й виїжджали з міста чи країни», – додав він.

За останні тижні місцевій адміністрації Антверпена довелося обробити дані близько трьох тисяч українських біженців, що виявилося особливо складним завданням, повідомляє Dutchnews.

Сім’ї біженців, яких опитали журналісти VRT, поставили під сумнів готовність міської адміністрації приймати їх.

Відповідаючи на звинувачення, мер Антверпена Барт Де Вевер визнав, що є певні проблеми з адміністративною роботою, але підкреслив, що «з трьома тисячами біженців нелегко впоратися».

Він відкинув критику стосовно того, що місто непідготовлене, і звинуватив у «хаосі» центральний уряд, який, за його словами, переклав увесь тягар на місцеве самоврядування міст і сіл.

Водночас Барт Де Вевер додав, що найближчими днями «найактуальніші проблеми будуть вирішені» і з усіма біженцями зв’яжуться, щоб органи влади отримали від них документи в електронному вигляді.

(MTI)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня