Мобільні оператори почали підготовку до забезпечення стабільного звʼязку під час можливих відключень електроенергії взимку.
Про це повідомляє РБК-Україна з посиланням на Telegram міністра цифрової трансформації України Михайла Федорова.
„Зустрівся з топменеджментом „Київстар” та „Водафон”, керівник „Лайфселл” доєднався до зустрічі онлайн – обговорили стан мобільного звʼязку, підготовку до осінньо-зимового періоду та знеструмлень. Навіть попри відсутність світла має бути можливість викликати швидку чи поліцію або зателефонувати рідним”, – повідомив Федоров.
Він зазначив, що періодичні знеструмлення впливають на роботу мобільних мереж та якість інтернету, оскільки робота базових станцій операторів напряму залежить від електропостачання.
Однак, за словами міністра, оператори почали виконувати нові стандарти від Національного центру оперативно-технічного управління мережами телекомунікацій (НЦУ). Тому вони активно закуповують та встановлюють генератори, акумуляторні батареї, замінюють комплектуючі телеком-інфраструктури.
„Зі свого боку, прибираємо бюрократію, щоб усі рішення ухвалювали максимально швидко, також у парламенті вже зареєстровано законопроект, який передбачає відповідальність за їх невиконання”, – додав Федоров.
Як розповів мініст, під час зустрічі обговорили основні виклики при виконанні вимог НЦУ – регуляторні питання, логістику, доставку генераторів та їх установлення.
„Працюватимемо над розв’язанням цих проблем, сформували план дій, а також обговорили статус забезпечення звʼязком на прифронтових територіях. Україна стикається з унікальними викликами у сфері телекому, і кожен крок операторів – це важливий досвід для світу щодо забезпечення безперебійного зв’язку в кризових умовах”, – зазначив глава Мінцифри.
З 23 вересня у межах пункту пропуску „Корчова-Краківець” на напрямку виїзд з України розпочнуться ремонтні роботи.
Про це повідомляє ДПСУ з посиланням на інформацію польської сторони.
Зокрема, планується заміна асфальтного покриття в межах пункту пропуску „Корчова” на напрямку вʼїзд в РП (виїзд з України) в зоні оформлення вантажних транспортних засобів.
„Просимо громадян врахувати інформацію та за можливості обирати інші пункти пропуску для перетинання кордону”, — ідеться у повідомленні.
Роботи триватимуть до початку листопада 2024 року.
У Нідерландах розглядають механізми для повернення військовозобов’язаних українських чоловіків додому.
Про це під час обговорення міграційної політики у парламенті заявив прем’єр-міністр Нідерландів Дік Схооф, пише De Volkskrant.
Він підкреслив, що йдеться не про силові методи, а про заохочення до дій. Політик зазначив, що в цьому питанні потрібно бути “надзвичайно обережним”.
При цьому не були вказані терміни повернення українців додому, обговорювалася лише необхідність розробки механізму для цього.
За даними видання, на осінь минулого року в Нідерландах проживало понад 19 тисяч українських чоловіків призовного віку. Загалом у муніципалітетах країни було зареєстровано близько 39 тисяч чоловіків з України, тоді як кількість жінок, які знайшли притулок у Нідерландах, становила 63 тисячі.
У 2024 році спеціалісти здійснили нетехнічне обстеження у 59 територіальних громадах, а 235 кв км ідентифіковано як імовірно забруднені вибухівкою.
Наразі гуманітарне розмінування здійснюється на 282 ділянках загальною площею 17,5 кв км, з них 88 ділянок загальною площею 7,23 квадрата уже передано територіальним громадам.
Крім того, відповідно до плану виконання заходів з очищення від вибухонебезпечних предметів земель сільськогосподарського призначення було обстежено та розміновано 2059 кв км. Цю територію вдалося повернути до продуктивного використання.
Нагадаємо, зараз в Україні заміновано понад 139 тис.кв км територій, що становить майже 23% від загальної площі країни. За оцінкою Світового банку для розмінування всіх земель Україні треба буде витратити більше як $37 млрд.
„Ця зима буде дуже складною. Люди, ймовірно, зіткнуться з регулярними відключеннями електроенергії по всій країні. Будь-які нові атаки, що призведуть до триваліших відключень, можуть мати катастрофічні наслідки”, – зазначила керівниця моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Даніель Белль.
За її словами, наслідки цих атак будуть довготривалими і потребують комплексного підходу.
„Національні та міжнародні партнери повинні об’єднати зусилля для відновлення критично важливої інфраструктури та притягнення до відповідальності винних осіб за скоєну шкоду”, – додала Белль.
У доповіді місії зазначається, що взимку відключення електроенергії триватимуть від 4 до 18 годин щоденно.
Російські атаки призвели до втрати близько 9 гігават виробничих потужностей, що становить половину обсягу, необхідного Україні в зимовий період.
„Станом на червень 73% теплових електростанцій країни були виведені з ладу. Якщо взимку 2022-2023 років атаки здебільшого спрямовувалися на об’єкти передачі електроенергії, то з березня 2024 року основною мішенню стали об’єкти генерації”, – додали в ООН.
Майже 80% українців не готові виїхати з країни до Європи чи США, навіть за умови набуття громадянства.
Про це свідчать дані опитування Київського міжнародного інституту соціології (КМІС), яке проводили упродовж 1-6 вересня методом телефонних інтерв’ю у всіх підконтрольних Україні регіонах.
У жовтні 2020 КМІС проводив всеукраїнське телефонне опитування, де респондентам ставили запитання про те, чи готові вони виїхати на постійне місце проживання до США чи ЄС, якби без умов надавалося громадянство.
На той момент 28% серед усіх дорослих українців готові були виїхати жити закордон. У вересні 2022, тобто через пів року після повномасштабного вторгнення, КМІС повторив запитання, і частка тих, хто хотів переїхати закордон, скоротилася до 7%.
Проте соціологи наголошують, що такі дані є результатом виїзду частини людей з України після вторгнення, але також значною мірою і через зростання патріотизму та оптимізму щодо майбутнього України.
У вересні 2024, після двох з половиною років повномасштабного вторгнення, КМІС знову поставив це запитання. Готовність переїхати за кордон порівняно із вереснем 2022 року зросла до 19%, проте лишається помітно нижчою, ніж було у 2020 році. Разом з цим абсолютна більшість українців – 79% – продовжують стверджувати, що навіть у разі отримання громадянства США / країни ЄС вони би все одно залишилися в Україні.
У всіх регіонах абсолютна більшість (від 75-81%) не хотіли би переїжджати закордон, а хочуть лишатися в Україні.
Серед 18-29 річних українців у 2020 році майже половина (46%) хотіли би переїхати закордон. У вересні 2022 року показник знизився до 13%, а у цьому році він зріс до 26%.
Хоча зростання відчутне, але все одно 74% українців у віці до 30 років хочуть лишатися в Україні. Подібний тренд характерний і для 30-44 річних (серед них наразі 75% не хочуть переїжджати з України).
Щодо гендерного поділу, то більшість чоловіків 25-55 років (70%) не хотіли би переїжджати з України. Хотіли би – 27%. Серед жінок у віці 25-55 років 80% не хотіли би переїжджати з України, хотіли би – 18%.
У 2020 році також помітно більше чоловіків хотіли би переїхати закордон, ніж жінок. Водночас у будь-якому випадку більшість українських чоловіків мобілізаційного віку навіть за наявності легальних можливостей не хотіли би покидати Україну.
Чи переїхали б жити до США / ЄС, якби без умов отримали громадянство, серед чоловіків і жінок у віці 25-55 років
Міністерство закордонних справ України 16 вересня звернулося до Організації Об’єднаних Націй та Міжнародного Комітету Червоного Хреста із закликом долучитися до заходів гуманітарного реагування у Курській області рф
У відомстві наголосили, що Україна дотримується взятих на себе міжнародних зобов’язань у сфері міжнародного гуманітарного права, зокрема щодо захисту цивільного населення під час ведення бойових дій у Курській області рф.
„З перших днів Курської операції, Сили оборони України як цивілізована європейська армія проявили високий професіоналізм і повне дотримання принципів міжнародного гуманітарного права. Цивільні мешканці на території Курської області отримували та отримують гуманітарну допомогу, задоволення основних гуманітарних потреб, можливість виїзду з районів бойових дій”, – підкреслили у МЗС
Відтак, беручи до уваги гуманітарну ситуацію та необхідність належного забезпечення основоположних прав людини на території Курської області, Міністерство закордонних справ України звернулося до Організації Об’єднаних Націй долучитися до заходів гуманітарного реагування на зазначеній території та направило ООН відповідну ноту.
Крім того, МЗС звернулося нотою до Міжнародного Комітету Червоного Хреста (МКЧХ) як гаранта міжнародного гуманітарного права з проханням також долучитися до заходів гуманітарного реагування та здійснювати моніторинг дотримання принципів міжнародного гуманітарного права відповідно до Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни 1949 року.
„Україна підтверджує неухильне дотримання взятих на себе міжнародних зобов’язань у згаданих сферах та готова надавати всебічне сприяння діяльності співробітникам ООН та МКЧХ на вказаних територіях”, – зазначили в міністерстві.
Реакція Кремля та відповідь МЗС України
Тим часом прессекретар російського диктатора Дмитро Пєсков назвав провокацією запрошення Україною представників ООН і МКЧХ відвідати території Курської області рф, які зараз контролюються ЗСУ.
„Ми розраховуємо на те, що подібні провокаційні заяви не будуть сприйматися адресатами. Це чистого роду провокація”, – сказав Пєсков.
Своєю чергою речник МЗС Георгій Тихий у відповідь на це зазначив, що така заява російської влади „свідчить про ігнорування росією власного народу”.
„Реакція Кремля на пропозицію України до ООН і МКЧХ приєднатися до гуманітарних зусиль у Курській області свідчить про ігнорування росією власного народу та його гуманітарних потреб, а також страх дозволити міжнародним спостерігачам побачити реальну ситуацію. Досить промовисто”, – написав він у соцмережі X.
[type] => post
[excerpt] => Міністерство закордонних справ України 16 вересня звернулося до Організації Об'єднаних Націй та Міжнародного Комітету Червоного Хреста із закликом долучитися до заходів гуманітарного реагування у Курській області рф
[autID] => 8
[date] => Array
(
[created] => 1726583280
[modified] => 1726578608
)
[title] => Україна закликала ООН та МКЧХ долучитися до гуманітарної допомоги на Курщині. У Кремлі назвали це провокацією
[url] => https://life.karpat.in.ua/?p=214829&lang=uk
[status] => publish
[translations] => Array
(
[hu] => 214804
[uk] => 214829
)
[aut] => ir4ik5
[lang] => uk
[image_id] => 214805
[image] => Array
(
[id] => 214805
[original] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/09/kijev-az-ensz-es-a-voroskereszt-csatlakozasat-kerte-az-orosz-allampolgarok-jogvedelmehez-kurszk-megyeben-2-600x315-crop.jpg
[original_lng] => 162961
[original_w] => 600
[original_h] => 315
[sizes] => Array
(
[thumbnail] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/09/kijev-az-ensz-es-a-voroskereszt-csatlakozasat-kerte-az-orosz-allampolgarok-jogvedelmehez-kurszk-megyeben-2-600x315-crop-150x150.jpg
[width] => 150
[height] => 150
)
[medium] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/09/kijev-az-ensz-es-a-voroskereszt-csatlakozasat-kerte-az-orosz-allampolgarok-jogvedelmehez-kurszk-megyeben-2-600x315-crop-300x158.jpg
[width] => 300
[height] => 158
)
[medium_large] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/09/kijev-az-ensz-es-a-voroskereszt-csatlakozasat-kerte-az-orosz-allampolgarok-jogvedelmehez-kurszk-megyeben-2-600x315-crop.jpg
[width] => 600
[height] => 315
)
[large] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/09/kijev-az-ensz-es-a-voroskereszt-csatlakozasat-kerte-az-orosz-allampolgarok-jogvedelmehez-kurszk-megyeben-2-600x315-crop.jpg
[width] => 600
[height] => 315
)
[1536x1536] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/09/kijev-az-ensz-es-a-voroskereszt-csatlakozasat-kerte-az-orosz-allampolgarok-jogvedelmehez-kurszk-megyeben-2-600x315-crop.jpg
[width] => 600
[height] => 315
)
[2048x2048] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/09/kijev-az-ensz-es-a-voroskereszt-csatlakozasat-kerte-az-orosz-allampolgarok-jogvedelmehez-kurszk-megyeben-2-600x315-crop.jpg
[width] => 600
[height] => 315
)
[full] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2024/09/kijev-az-ensz-es-a-voroskereszt-csatlakozasat-kerte-az-orosz-allampolgarok-jogvedelmehez-kurszk-megyeben-2-600x315-crop.jpg
[width] => 600
[height] => 315
)
)
)
[video] =>
[comments_count] => 0
[domain] => Array
(
[hid] => life
[color] => red
[title] => Життя
)
[views_count] => 2191
[translation_required_done] => 1
[_thumbnail_id] => 214805
[_edit_lock] => 1726567808:8
[_edit_last] => 8
[_oembed_4dcb4c7cdbb3eee311197ecf9f194027] =>
[_oembed_time_4dcb4c7cdbb3eee311197ecf9f194027] => 1729147638
[_oembed_7b31674b818da5c1c6c0b540d43dbd6b] =>
Російські загарбники продовжують використовувати територію Запорізької атомної електростанції для розміщення особового складу своїх військ та складування боєприпасів та вибухових речовин.
Про це повідомляєЦентр національного спротиву, передає Укрінформ.
“Так завдяки переданим від українського підпілля та небайдужих громадян даним вдалось підрахувати, що на території ЗАЕС розміщені підрозділи Росгвардії загальною чисельністю до 1300 осіб. Зокрема були ідентифіковані підрозділи ОМОН “Ахмат-1” (Грозний, Чеченська Республіка) та СОБР “Агат” (Пенза, РФ). Задля маскування частина загарбників, що заступає на чергування, використовує форму воєнізованої охорони ЗАЕС, а не Росгвардії”, – ідеться у повідомленні.
Крім того, технічні та підвальні приміщення станції використовуються російськими загарбниками для зберігання стрілецьких та артилерійських боєприпасів, як для забезпечення контингенту розміщеного на станції, так і сил на суміжних позиціях.
Навколо Енергодару ворог заклав понад 20 мінних полів, вони огинають станцію і місто та мають загальну протяжність близько 6,5 км. Росіяни досі бояться можливого десантування Сил оборони із Дніпра.
Маршрут місії МАГАТЕ, який відбувся на цьому тижні був ретельно та завчасно спланований загарбниками. Команда МАГАТЕ на чолі з генеральним директором Рафаелем Гроссі в черговий раз не помітила значного скупчення російських військ та озброєння на території атомної електростанції.
Зокрема вже не вперше їм не надали доступу до західної частини двох турбінних залів.
„Представництво організації лише занотувало цей факт, та не винесло жодного рішення щодо представництва “Росатому”, який управляє ЗАЕС”, – зазначили в ЦНС.
Ukraine has initiated an urgent UN Security Council meeting in response to Russia’s latest escalation of terror, which led to the killing of people and damage in Kyiv.
An emergency meeting of the UN Security Council under the agenda item “Maintenance of peace and security of…
У додатку «Дія» з’явився новий сервіс – гранти на навчання. Їх можуть отримати студенти-контрактники, грант покриватиме частину або всі витрати на навчання.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Гранти доступні студентам, які навчаються на денній чи дуальній формі на бакалавра чи магістра медичного, ветеринарного, фармацевтичного спрямування.
Сума гранту залежить від результатів НМТ щонайменше з двох предметів:
на 150 балів грант буде 15 тисяч гривень та більше
на 170 балів – 25 тисяч гривень та більше
Сума гранту може бути більшою залежно від коефіцієнта спеціальності. Наприклад, на спеціальність «Освіта/Педагогіка» коефіцієнт 1,5, тому сума гранту збільшиться у 1,5 рази.
Щоб отримати грант, потрібно оновити додаток, знайти в переліку документів Сертифікат на навчання – натиснути «Отримати грант». Підтвердити та активувати грант можна до 5 листопада.
Далі Міністерство освіти видасть наказ про надання грантів та автоматично перерахує кошти до спеціального фонду навчальних закладів.
Перший платіж, а саме 50% щорічного гранту, буде перераховано до 1 грудня 2024 року. Другий платіж (50%) щорічного гранту буде перераховано до 1 квітня 2025 року. Після перерахування коштів студенту/студентці у мобільному додатку буде надіслано повідомлення про зарахування необхідної суми.
У Міністерстві України розробляють функціонал, який допоможе автоматизувати видачу повісток. Їх доставлятиме „Укрпошта”.
Про це РБК-Україна розповідає з посиланням на повідомлення начальника Управління інформаційних технологій Міноборони Олег Берестовий у DOU Podcast.
Достовірність повістки можна буде перевірити у „Резерв+”
У Міноборони планують зробити оформлення повісток автоматичним і більш прозорим. Це дозволить мати військово-політичному керівництву релевантнішу інформацію, ніж є зараз.
„Як зараз відбувається виписування повісток? Їх виписують ручну, роздруковують, і потім стос паперу приходить начальнику ТЦК, який має підписувати їх, ставити печатку, і далі повістки розносять. Тому ми зробили зараз функціонал, щоб повістку можна було генерувати в реєстрі „Оберіг”, підписувати електронним підписом начальника ТЦК і навіть не роздруковувати безпосередньо в ТЦК „, – розповів Олег Берестовий.
За його словами, такі повістки будуть направлятися на централізований друк, звідти – на „Укрпошту”, яка їх доставлятиме адресатам.
„А в нас буде інформація, де повістка знаходиться: чи вона була доставлена, чи ні, чи десь загублена, скільки часу на доставку пішло”, – зазначив начальник Управління IT Міноборони.
Перевірити достовірність повістки можна буде у „Резерв+”. У додатку буде функція, що через сканер QR можна буде перевірити чи дійсно начальник ТЦК підписав цю повістку, чи вона законна.
„Коли ти підписуєш електронним підписом цю повістку, то там не буде якоїсь закарлючки-підпису; і ти маєш бути впевненим, що тобі не надіслали якийсь фішинг абощо, а що дійсно твій ТЦК підписав цю повістку. Це функціонал, який дозволить захистити особу як військовозобов’язаного”, – пояснив Берестовий.
Водночас повісток в Резерв+ не буде.
„Ми цього не плануємо. У нас беклог розписаний до середини весни – повісток там немає”, – додав він.
Автоматизовані відстрочки: хто їх зможе отримати
В Міноборони планують надавати автоматизовані відстрочки. За словами Олега Берестового, їх потрібно запровадити і з поваги до людей, які цього потребують, і щоб у ТЦК не робити зайву роботу.
„До прикладу, люди з інвалідністю. Якщо держава про тебе знає, що в тебе є певна група інвалідності й ти не придатний до служби апріорі, то навіщо тоді перепідтверджувати, регулярно проходити ВЛК? Тут потрібно і нормативно врегулювати, і технічно. Ми над цим працюємо. Знаємо, як це зробити, і в найближчі тижні до цього підійдемо”, – зауважив він.
Автоматизовані відстрочки також стосуватимуться людей, які здобувають свою першу вищу освіту, та опікунів трьох або більше дітей.