Ідея створення так званого міністерства повернення українців полягає в тому, щоб приділити окрему увагу 7,5 млн українців, які виїхали. Стратегія повернення біженців розподілена між Мінекономіки, Мінреінтеграції, МЗС, і там вона не є пріоритетною.
Окреме міністерство повинно цю тему пріоритезувати в реальності. Є намір залучити команду людей, які щоденно займатимуться стратегією повернення українців, сказав на річній пресконференції прем’єр-міністр Денис Шмигаль.
„Для того, щоб повернути українців, їх треба замотивувати до повернення там, де вони зараз є. Ми розуміємо уже сьогодні, що не всі українці повернуться. Але українці за кордоном – це теж наші люди, підтримують нашу державу донатами протестами, висловленням думок”, – сказав Шмигаль.
Цей процес має бути скоординованим, і саме нове міністерство повинно реалізовувати стратегію повернення мільйонів українців додому.
Україна доєднається до 69-го пісенного конкурсу „Євробачення”. Шоу прийматиме Швейцарія, представник якої Nemo переміг в Мальме в травні цього року з піснею The Code.
За словами голови правління „Суспільного” Миколи Чернотицького, Євробачення вже давно перестало бути для України просто традиційним музичним конкурсом.
„Це важливий майданчик комунікації зі світом. Важливо, щоб Україна не сходила з перших шпальт світових медіа, щоб світ памʼятав про війну, яку проти нас веде Росія. Євробачення – це ключовий елемент культурної дипломатії, і „Суспільне” зробить все можливе, аби наша країна була представлена якомога краще”, — зазначив Чернотицький.
Голова української делегації на Євробачення Оксана Скибінська зауважила, що під час війни вкрай важливо, щоб Україну продовжували бачити й чути, „а наші актуальні меседжі лунали ще гучніше й проникливіше”.
„Євробачення залишається тим майданчиком, де культура говорить не лише через музику, а й через потужні художні образи, що здатні достукатися до тих, хто може не стежити за новинами. Тож ми розпочинаємо новий сезон підготовки України до Євробачення, цьогоріч у Базелі, і готуємо нові сюрпризи”, – додала Скибінська.
Уряд спільно з міністром освіти розбереться в інциденті щодо випуску підручника для школярів з картою України без Криму.
Про це заявив премʼєр-міністр України Денис Шмигаль, повідомляє РБК-Україна з посиланням на прес-конференцію.
„У нас нема сумніву в тому, що Крим – це Україна. Всі наші території будуть деокуповані і Україна як суверенна незалежна держава відновить свою територіальну цілісність в кордонах 1991 року. Ніхто в цьому не сумнівається. Я вас запевняю, це наша стратегія, це бажання нашого суспільства”, – заявив він.
Шмигаль зазначив, що звернення українців щодо випуску карт України без Криму сприймаються як сигнал для розслідування.
„Стосовно випадків, коли стаються якісь помилки, у мене немає цих даних, але ваше звернення сприймаю як сигнал до того, щоб провести розслідування і спільно з міністром освіти розібратись в цьому інциденті, якщо він був”, – заявив премʼєр.
В Україні від початку року зафіксовано вже близько 70 випадків лихоманки Західного Нілу. Найбільше хворих виявлено у Полтавській, Черкаській, Київській областях та у Києві.
Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я, головний державний санітарний лікар Ігор Кузін у ефірі телемарафону.
Він нагадав, що лихоманка Західного Нілу – небезпечна хвороба, яка з 1937 року була виявлена в Африці, а тепер циркулює по всьому світу, а основними переносниками є птахи.
«Справді, в Україні є кілька шляхів перелітних птахів, тому Україна постійно стикатиметься з цією інфекцією. З початку серпня ми зареєстрували 41 підтверджений випадок, а з початку року їх 69», – сказав Кузін.
За його словами, Полтавська, Черкаська та Київська області, а також столиця є лідерами за кількістю хворих.
Кузін додав, що основний захист поки що є лише один – це захист від укусів комарів. Так можна убезпечити себе від інфікування.
„Розширюємо перелік цифрових документів у застосунку. Відтепер свідоцтва про народження, шлюб, розірвання шлюбу та зміну імені завжди у вашому смартфоні — у Дії. Більше не доведеться шукати оригінали, коли працевлаштовуєтесь, оформлюєте пільги чи підтверджуєте зміну прізвища”, – йдеться в повідомленні.
Свідоцтво про народження дитини будь-якого віку підтягуватиметься автоматично за податковим номером. Достатньо авторизуватися в застосунку — і воно з’явиться в переліку документів. Це особливо актуально батькам, які змінювали особисті дані після народження дитини.
Свідоцтва підтягнуться в Дію автоматично, якщо:
у Державному реєстрі актів цивільного стану громадян є інформація про свідоцтво та в документі вказано податковий номер;
ви громадянин України віком 14+ і маєте верифікований податковий номер.
Більшість опитаних українців (54%) вважають, що соціальну мережу „Телеграм” варто контролювати, запровадивши деякі обмеження, але – не забороняти її.
Про це свідчать результати опитування, проведеного Київським міжнародним інститутом соціології (КМІС) 1-6 вересня 2024 року.
„…більшість українців (54%) вважають, що не варто повністю забороняти, а треба запровадити певні обмеження й контроль – як-от блокування окремих каналів тощо”, – ідеться в повідомленні.
Наразі лише 9% українців стверджують, що Телеграм треба повністю заборонити, а 26% – що його не варто жодним чином контролювати.
Питання щодо обмеження або навіть заборони телеграму активізувалося після арешту засновника соцмережі Павла Дурова у Франції. Зокрема, – у зв’язку з можливим впливом на мережу з боку спецслужб рф і поширенням російської пропаганди.
Днями керівник ГУР Міноборони Кирило Буданов назвав соцмережу загрозою національній безпеці України.
„Результати опитування свідчать, що наразі в суспільства немає ані відчутної підтримки заборони телеграму, ані стійкого опору такій забороні. Українці займають доволі виважену й конструктивну позицію, що варто не доходити до заборон, але при цьому дійсно визнають важливість і необхідність блокувати небезпечні телеграм-канали”, – прокоментував результати опитування виконавчий директор КМІС Антон Грушецький.
Він також зазначив, що представникам влади варто розуміти, що в разі потреби заборони телеграму „задля безпеки України та українців громадськість має отримати справді об’єктивні й переконливі докази ворожої діяльності та відмови власників від співпраці”.
КМІС провів власне всеукраїнське опитування громадської думки „Омнібус”, до якого додав запитання щодо сприйняття українцями загроз безпеці від соціальних мереж і ставлення до заборони телеграму. Опитано 1015 респондентів у всіх регіонах України (підконтрольна уряду України територія). Метод – телефонні інтерв’ю (computer-assistedtelephoneinterviews, CATI), вік респондентів – 18 років і старше, громадяни України, які на момент опитування проживали на території, підконтрольній уряду України.
Формально за звичайних обставин статистична похибка такої вибірки (з імовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,3) не перевищувала 4,1%.
Реактори Запорізької АЕС мають залишатися в стані „холодної зупинки”, поти поки війна становить загрозу для її безпеки.
Про це заявив генеральний директор МАГАТЕ Рафаель Гроссі у своєму вступному слові на відкритті засідання Ради керуючих агентства у Відні, повідомляє Укрінформ
„Регулярні вибухи, атаки безпілотників, обстріли, неодноразові перебої з зовнішнім електропостачанням, серед інших проблем, підвищують ризик ядерної аварії”, – заявив посадовець.
Гроссі нагадав, що 11 серпня всередині однієї з градирень станції спалахнула пожежа і що, можливо, її доведеться знести.
„Нині градирні не потрібні як частина механізму охолодження, бо всі шість реакторних блоків ЗАЕС залишаються в стані холодної зупинки. Відповідно до рекомендацій Агентства, є зрозумілим, що жоден реактор не буде перезапущено доти, доки конфлікт продовжуватиме загрожувати ядерній та фізичній ядерній безпеці станції”, – заявив гендиректор МАГАТЕ.
За його словами, продовження роботи агентства на ЗАЕС залишається важливою для зменшення ймовірності ядерної аварії.
Гроссі додав, що МАГАТЕ має тепер „більш проактивну позицію та моніторить критично важливі електричні підстанції України, які мають вирішальне значення для безпеки її атомних електростанцій”.
У „Дії” з’явилася можливість одружуватися онлайн. Відтепер у застосунку можна зробити пропозицію, подати заяву про шлюб та провести онлайн-церемонію.
Свідоцтво про шлюб підтягнеться онлайн, повідомили у застосунку.
„Лише в Україні ви можете пройти повний цикл одруження — від подання заяви, шлюбу онлайн і до свідоцтва в застосунку. Більше не треба нікуди їздити, збирати документи, складати їх у файлик, щоб стати чоловіком та дружиною. Відтепер це кілька кліків у Дії.
Завдяки шлюбу онлайн військові та пари, які перебувають далеко одне від одного, зможуть одружитися попри обставини, відстань між містами або навіть країнами”, – розповів міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.
Аби одружитися в „Дії”, треба:
бути повнолітніми громадянами України;
мати верифікований податковий номер;
мати ID-картку чи закордонний паспорт у „Дії”;
не перебувати в іншому шлюбі;
якщо розлучені – мати про це дані в реєстрі ДРАЦС.
Сповіщення про пропозицію прийде партнеру чи партнерці в обраному застосунку. Відповісти на нього треба протягом 14 днів. Омріяним „Так” можна поділитися із друзями у соцмережах.
Щоб скористатися послугою, слід:
оновити „Дію”, зайти у „Сервіси” і вибрати „Шлюб онлайн”;
натиснути „Зробити пропозицію” та надіслати сповіщення партнеру/партнерці на зручний месенджер;
він/вона має відповісти на нього протягом 14 днів;
після згоди слід протягом 12 годин надати свої дані для заяви;
система запропонує вільні дати – найближчі для церемонії будуть за 5 днів.
Якщо ви передумали, заяву про шлюб можна скасувати.
Також у „Дії” можна визначити, що робити з прізвищем після одруження: залишити своє, взяти прізвище партнера/партнерки чи зробити подвійне.
У день весілля треба зайти за посиланням у застосунку на онлайн-церемонію. Вона триває до 30 хвилин.
Цифрове свідоцтво про реєстрацію шлюбу автоматично підтягнеться в „Дію” протягом доби. Фізичний документ можна замовити доставкою „Укрпошти” чи забрати у відділенні.
Технічно процес забезпечуватиме платформа відеозвʼязку Webex від американської корпорації Cisco.
Складна енергетична ситуація в липні 2024 року зумовила збільшення міграції за кордон. З початку року кількість мігрантів зросла майже на 400 тис. осіб.
За оцінкою ООН, станом на 19 серпня 2024 року кількість мігрантів з України у світі сягнула 6,739 млн осіб, тоді як місяць тому 6,58 млн осіб (тобто кількість зросла на 160 тисяч).
Найбільше українських мігрантів у Німеччині (1,1 млн), Польщі (976 тис.) та Чехії (361 тис.).
Водночас, як зазначають в НБУ, країни-реципієнти українських мігрантів поступово посилюють умови їх перебування:
у Польщі створюють умови з переходу з поточного тимчасового захисту на тимчасове проживання, з липня 2024 року для більшості скасовано одноразову допомогу в 300 злотих на проживання та допомоги в розмірі 40 злотих на проживання та харчування в приватних будинках;
у Чехії вводиться обмеження проживання в державному гуманітарному житлі не більше 150 днів, після чого діють стандартні умови оренди;
у Німеччині найнижчий рівень зайнятості серед українців у ЄС через значні виплати під час навчанні, тому їх планують переглянути. Також жорсткіше регулюватимуть відмову від роботи.
[type] => post
[excerpt] => Складна енергетична ситуація в липні 2024 року зумовила збільшення міграції за кордон. З початку року кількість мігрантів зросла майже на 400 тис. осіб.
[autID] => 8
[date] => Array
(
[created] => 1725653820
[modified] => 1725637886
)
[title] => У 2024 році кількість мігрантів з України стрімко зростає
[url] => https://life.karpat.in.ua/?p=213703&lang=uk
[status] => publish
[translations] => Array
(
[hu] => 213694
[uk] => 213703
)
[aut] => ir4ik5
[lang] => uk
[image_id] => 158477
[image] => Array
(
[id] => 158477
[original] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/08/photo-2023-08-20-15-32-58.jpg
[original_lng] => 194521
[original_w] => 1280
[original_h] => 853
[sizes] => Array
(
[thumbnail] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/08/photo-2023-08-20-15-32-58-150x150.jpg
[width] => 150
[height] => 150
)
[medium] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/08/photo-2023-08-20-15-32-58-300x200.jpg
[width] => 300
[height] => 200
)
[medium_large] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/08/photo-2023-08-20-15-32-58-768x512.jpg
[width] => 768
[height] => 512
)
[large] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/08/photo-2023-08-20-15-32-58-1024x682.jpg
[width] => 1024
[height] => 682
)
[1536x1536] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/08/photo-2023-08-20-15-32-58.jpg
[width] => 1280
[height] => 853
)
[2048x2048] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/08/photo-2023-08-20-15-32-58.jpg
[width] => 1280
[height] => 853
)
[full] => Array
(
[url] => https://life.karpat.in.ua/wp-content/uploads/2023/08/photo-2023-08-20-15-32-58.jpg
[width] => 1280
[height] => 853
)
)
)
[video] =>
[comments_count] => 0
[domain] => Array
(
[hid] => life
[color] => red
[title] => Життя
)
[views_count] => 3896
[_thumbnail_id] => 158477
[_edit_lock] => 1725627086:8
[_edit_last] => 8
[_oembed_1b2faabed7c8299cd865f331a224e00f] =>
[_oembed_time_1b2faabed7c8299cd865f331a224e00f] => 1729767311
[_oembed_29ea73ca95aff51a7444891e96c8ffeb] =>
Новий спалах COVID-19 цієї осені малоймовірний. Таку думку висловив заступник міністра охорони здоров’я Ігор Кузін в інтервʼю «Українській правді».
„Осінній спалах малоймовірний, тому що на світовому рівні поки що немає нових мутацій коронавірусу, окрім FLiRT.
Приблизно з вересня ми вже будемо реєструвати циркуляцію інших респіраторних вірусів, які витіснять COVID-19 із загальної маси”, – пояснив він.
Кузін також зазначив, що нещодавній літній спалах коронавірусу в Україні був спричинений саме субваріантом FLiRT, який відрізняється високою швидкістю передачі.
„Це тенденція не лише України, а й всього світу. Вона викликана новим субваріантом FLiRT, який достатньо швидко передається від людини до людини”, – повідомив заступник міністра.
Кузін підкреслив, що впродовж літнього періоду на COVID-19 перехворіли сумарно приблизно 75 тисяч українців. У червні – було зареєстровано понад 2300 випадків COVID-19 серед українців, в липні – вже було майже 11,5 тисячі інфікованих, а в серпні – 64 тисячі.
Проте він зазначив, що навантаження на медичну систему залишалося контрольованим.
„У середньому, на сьогодні, десь 15-17% від захворілих потребують стаціонарної допомоги. Це абсолютно нормальні показники для респіраторної групи інфекцій”, – розповів Кузін.
З приводу летальних випадків Кузін повідомив, що рівень смертності значно нижчий, ніж у попередні періоди пандемії.
„Усього за червень-серпень у нас було зареєстровано 112 летальних випадків. Це відносно невеликий відсоток, але водночас серед госпіталізацій у нас переважають люди 60+ років. Найчастіше – невакциновані або ті, які не отримали необхідний курс щеплення”, – додав головний санітарний лікар.