У Швейцарії провели референдум щодо донорства органів

У Швейцарії провели референдум щодо донорства органів

13:34 Травень 16, 2022

Життя 909 4 хвилини

Magyar

У Швейцарії в неділю відбувся референдум, на який винесено питання про донорство органів, а також про фінансування Frontex і закон про кіно (lex Netflix).

Щодо донорства органів планують використовувати французьку модель, яка заснована на презумпції згоди на донорство, котру деякі з громадян вважають етичною проблемою.

Зараз людина має давати чітку згоду на донорство.

Якщо зміни до Закону про трансплантацію приймуть, надалі ті, хто не бажає віддавати свої органи, повинні будуть чітко заявити про це.

У Швейцарії, населення якої становить понад 8,6 мільйона людей, протягом останніх п’яти років у середньому 450 людей на рік отримали один або кілька органів від померлої людини. В кінці 2021 року в черзі стояло понад 1400 осіб.

За даними Національного фонду Swisstransplant, минулого року в очікуванні донорського органу померли 72 людини.

Зараз часто бажання людини щодо цього питання невідомі, тому рішення залежить від родичів. Влада каже, що в більшості випадків вони проти донорства органів. Понад 60 відсотків відмов рідних – один із найвищих показників у Європі, водночас, за даними соціологічних досліджень, 80 відсотків населення Швейцарії виступає за донорство органів, повідомляє Swisstransplant.

Реформа, яку підтримують і уряд, і парламент, передбачає, що громадяни Швейцарії вважаються донором органів у разі смерті мозку, якщо протягом життя не висловилися чітко проти, зареєструвавшись у федеральному реєстрі або повідомивши про це родичам.

Медичні умови для донорства будуть такими ж, як і зараз: віддавати органи можуть лише ті, хто помер у відділенні інтенсивної терапії лікарні, а смерть має бути «чітко підтверджена двома лікарями». Але родичі можуть відмовитися від донорства, якщо знають або підозрюють, що відповідна особа була б проти.

Федеральний уряд і парламент очікують, що закон збільшить кількість донорських органів. За даними влади Швейцарії, більшість європейських країн, включаючи Францію, Італію, Австрію та Іспанію, використовують таку модель і мають вищий середній рівень донорства органів, ніж у Швейцарії.

Дехто виступає проти реформи, вони зібрали достатньо підписів для призначення референдуму.

На референдум також винесли питання про підтримку рішення парламенту Швейцарії про те, що країна має збільшити фінансову підтримку Європейського агентства прикордонної та берегової охорони (Frontex), а також про те, що іноземні провайдери медійних послуг, зокрема, Netflix, повинні інвестувати в швейцарську кіноіндустрію.

Джерело: Magyar Nemzet

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня