Стрічка закарпатки про паралімпійців України стала лауреатом кінофестивалю Dok.fest у Мюнхені

Стрічка закарпатки про паралімпійців України стала лауреатом кінофестивалю Dok.fest у Мюнхені

12:34 Травень 20, 2022

Життя 3517 4 хвилини

Magyar

У німецькому Мюнхені до 22 травня триватиме кінофестиваль документальних фільмів Dok.fest.

Вже понад 25 років Мюнхен проводить кінофорум, орієнтований на найкращі документальні роботи. Покази відбуваються у музеях, культурних центрах та інших громадських місцях.

Одним з лауреатів фестивалю стала кінострічка Лесі Кордонець “Pushing Boundaries” – про українську паралімпійську збірну України.

Леся Кордонець першу вищу філологічну освіту здобула в УжНУ, далі навчалася у Цюріхському інституті мистецтв. Родом дівчина з села Балажер, що на Берегівщині, де мешкають переважно угорці. У 2011 році вона разом з подругою зі Швейцарії приїхала на Закарпаття, аби зняти документальний фільм – саме про рідне село. Тоді її стрічка «Балажер. Коригування реальності» («Balazher. Die Korrekturen der Wirklichkeit») отримала нагороду «Кращий документальний фільм» на 33-му Інтернаціональному фестивалі студентських фільмів у Мюнхені. А пізніше стала лауреатом Одеського міжнародного кінофестивалю.

У 2014 році у Цюріху відбувся благодійний показ стрічки, де збирали кошти для поранених українських бійців у зоні АТО.

“Pushing Boundaries” (“Розсуваючи кордони”) – другий фільм Лесі Кордонець.

Таким був один із слоганів на Паралімпіаді 2014 року в російському Сочі. Під час ігор росіяни у буквальному сенсі “реалізували” цей слоган воєнним шляхом і анексували український півострів Крим. Тоді ж українські спортсмени втратили свою тренувальну базу в Криму.

Фільм супроводжує атлетів нашої збірної, які намагаються вийти за свої фізичні та психологічні межі, щоб підготуватись до наступної паралімпіади у непростих умовах – у той час, коли політичні та державні межі країни руйнуються у них на очах.

“Спорт і політика ніколи не були повністю розділені. Коли Кримський півострів був анексований Росією в 2014 році, паралімпійська збірна України за одну ніч втратила свій новий тренувальний центр. Для п’яти спортсменів і чарівно незворушного чиновника це початок довгого шляху до медалей у Ріо-де-Жанейро”, – пише кінокритик Ян Себенінг.

Журі у Мюнхені дуже тепло прийняло фільм за сценарієм Лесі Кордонець (оператори Володимир Палилик, Леся Кордонець, Олександр Поздняков).

З преси кінофестивалю: «Леся Кордонець з великою сміливістю та без пафосу веде нас на шляху паралімпійської збірної України… У фільмі кожна історія розказана ненав’язливо та на рівні очей. Pushing Boundaries означає розсовувати межі, розширювати кордони. Делікатний монтаж стрічки також розсуває межі та показує нам, що немає інвалідів – є лише люди з обмеженими можливостями. Також фільм показує, що означає, коли ми кажемо про війну як про «конфлікт»… У обговоренні членів журі промайнуло слово «шедевр». – йдеться у релізі.

Вітаємо Лесю з почесною нагородою, і сподіваємося незабаром побачити її фільм у нас, на Закарпатті! Також маєте нагоду подивитися трейлер “Pushing Boundaries”.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня