Влітку вирішуватиметься питання «трьох урожаїв»– міністр

Влітку вирішуватиметься питання «трьох урожаїв»– міністр

20:23 Травень 23, 2022

Життя 467 2 хвилини

Україна через дії російських окупантів не може вивезти врожай 2021 року, не зможе зібрати та вивести поточний урожай. Крім того, фермери можуть не захотіти сіяти озиму пшеницю.

Про це заявив міністр аграрної політики та продовольства України Микола Сольський у інтерв’ю виданню «Голос Америки».

За його словами, цього літа в Україні вирішуватиметься «питання трьох урожаїв».

«По-перше, ми не можемо вивезти врожай 2021; по-друге, ми не зможемо зібрати та вивести поточний урожай, оскільки половина цього посіву знаходиться на окупованих територіях та територіях активних бойових дій; по-третє, фермери не захочуть сіяти озиму пшеницю в серпні (вони або не сіятимуть взагалі, або перейдуть на інші культури, наприклад, на ріпак, який менше дає тонн на гектар, але більше коштує)», – пояснив міністр.

Також він додав, що нестача українського зерна на світовому ринку стане відчутною у липні. Це буде початком продовольчої кризи.

«Я думаю, що світ почне гостро це відчувати десь у середині липня, тому що багато країн Північної Африки, арабські країни, країни Південно-Східної Азії досі споживають те, що закупили раніше, резерви, які сформовані. Але вони всі чекають на новий врожай», – сказав Сольський.

Водночас він зауважив, що наслідки війни в Україні світ відчує за рахунок подорожчання чи дефіциту продовольства.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня