karpat.in.ua

Мавп’яча віспа поширюється статевим шляхом

Протягом останніх тижнів мавп’яча віспа була зафіксована в різних частинах світу. За словами експертів, дедалі більше фактів підтверджують, що інфіковані передавали хворобу статевим шляхом. Водночас малоймовірно, що ця недуга спричинить хвилю захворювання, схожу на коронавірус.

Ізраїль, Бельгія, Іспанія, Швейцарія, Австрія, США та Австралія – це лише деякі з країн, де останніми днями повідомлялося про інфікування мавп’ячою віспою.

За даними європейських епідеміологів, ці випадки поодинокі, і щонайменше у двох із них хвороба передалася не статевим шляхом.

Як зазначив Девід Хейманн, колишній керівник відділу надзвичайних ситуацій ВООЗ, поширеною є теорія, що швидке розповсюдження захворювання пов’язане з чоловіками, які є гомосексуалістами та бісексуалами. Вони передали вірус статевим шляхом принаймні у двох випадках в Іспанії та Бельгії.

Раніше мавп’яча віспа не вважалася особливо небезпечною, і за межами Африки не було зафіксовано жодного випадку захворювання. Вважається, що вірус поширюється через невеликі рани та слизові оболонки, тобто для передачі інфекції необхідний тісний контакт. «Здається, секс пришвидшує передачу», – зазначив Хейманн.

У столиці Іспанії наразі діагностовано 48 випадків, повідомив головний санепідеміолог Енріке Руїс Ескудеро. За його словами, влада намагається з’ясувати, чи існує зв’язок між зростанням кількості випадків інфікування з нещодавнім гей-прайдом на Канарських островах. Перевіряють також відвідувачів однієї з мадридських саун.

Експерти кажуть, що поширення мавп’ячої віспи в цілому незначне. Хоча окремої вакцини проти хвороби не існує, вакцина проти звичайної віспи ефективна на 85%. Якщо людина й захворіє, то з відносно легкими симптомами зазвичай одужує за кілька тижнів. Якщо є підозра на недугу, уражену особу слід негайно ізолювати вдома або в разі важкого перебігу в лікарні.

Тим, хто їде в Африку, експерт радить не гладити там тварин, оскільки інфекцію найчастіше можна підхопити саме від них.

Euronews