Змінилися правила вступу до Закарпатського угорського інституту
Воєнний стан у країні змінив усе наше життя. Обставини також значно впливають і на освітній процес, у тому числі й у вишах.
Правила вступу на 2022 рік Міністерство освіти і науки України затвердило 2 травня, відповідно до них змінено і правила прийому до Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ. Про деталі інформує відповідальний секретар приймальної комісії інституту Аттіла Товт.
Як і в попередні роки, Закарпатський угорський інститут у 2022 році оголосив вступ для здобуття ступеня бакалавра, а також ступеня магістра.
У цьому році перелік спеціальностей освітнього рівня «бакалавр» збільшився з попередніх 12 до 16: українська мова та література, угорська мова та література, англійська мова та література, біологія та здоров’я людини, географія, хімія, математика, історія, початкова освіта, дошкільна освіта, туризм, облік і аудит, німецька мова та література, природознавчі науки, інформатика, фінанси, банківська справа та страхування. Абітурієнти на основі повної загальної середньої освіти запрошуються на навчання за цими спеціальностями на денній та заочній формах (за винятком хімії, де є лише денна форма).
Однією з особливостей змін є те, що недержавним освітнім установам надано значно більше свободи у встановленні вимог до вступу.
Щодо педагогічних спеціальностей (до них належать дошкільна освіта, історія, початкова освіта, українська мова та література, угорська мова та література, англійська мова та література, біологія та здоров’я людини, географія, математика, хімія, природничі науки, інформатика, німецька мова та література), у 2022 році вступ можливий на основі мотиваційного листа, який абітурієнт подає до вишу. Відповідно при вступі на ці спеціальності не потрібні ані сертифікати про результати ЗНО, ані мультидисциплінарний тест, який складають у 2022 році замість ЗНО.
Спеціальності бухгалтерський облік і аудит, фінанси, банківська справа та страхування, туризм належать до так званої популярної групи, на них поширюються більш жорсткі правила. Окрім мотиваційного листа, абітурієнтам слід подавати при вступі сертифікати про складання мультидисциплінарного тесту в 2022 році або сертифікати ЗНО, отримані у 2019, 2020 або 2021 роках, із предметів, необхідних для вступу на ці спеціальності.
Для вступу на спеціальності бухгалтерський облік і аудит, фінанси, банківська справа та страхування це: українська мова і література (перший предмет), математика (другий предмет), історія України, або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія (третій предмет).
Спеціальність “туризм”: українська мова і література (перший предмет), іноземна мова (другий предмет), історія України, або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія (третій предмет).
Як і в попередні роки, можливий вступ одразу на другий курс для тих абітурієнтів, які вже мають диплом із кваліфікацією “молодший спеціаліст”. Вони при вступі повинні подати мотиваційний лист, а також результати складеного ЗНО або мультидисциплінарного тесту з двох предметів: українська мова та література (окрім спеціальностей: математика, біологія та здоров’я людини, хімія, для яких достатньо сертифікату з української мови), або частина мультидисциплінарного тесту з української мови; другий предмет – математика, або історія України, або іноземна мова, або біологія, або географія, або фізика, або хімія, або результати з історії України та математики мультидисциплінарного тесту.
Абітурієнтам, які мають дипломи освітнього рівня бакалавр, магістр або спеціаліст, а також ті, хто успішно завершив щонайменше один навчальний рік у будь-якому виші України), при вступі на навчання для отримання ступеню бакалавра достатньо подавати лише мотиваційний лист.
Слід зазначити, що у випадку набуття нових спеціальностей (німецька мова та література, інформатика, природознавство, фінанси, банківська справа та страхування) навчальний заклад у 2022 році не приймає одразу на 2 курс бакалаврату.
Збільшилася цього року до десяти і кількість спеціальностей для здобуття ступеня магістра. А саме: математика, історія та археологія, угорська мова та література, англійська мова та література, українська мова та література, початкова освіта, біологія, географія, бухгалтерський облік та аудит, управління навчальними закладами
Вступ на магістратуру за цими напрямками проводиться на основі дипломів бакалавра, спеціаліста чи магістра. Вимоги при вступі на ці спеціальності також різняться, адже, окрім напрямку бухгалтерський облік та аудит, на інші достатньо подати лише мотиваційний лист.
При вступі на спеціальність “бухгалтерський облік та аудит”, крім мотиваційного листа, також обов’язковим є складання єдиного тесту з оцінювання знань та предметного іспиту. Єдиний тест буде заснований на технології, подібній до національного мультидисциплінарного тесту, тобто це комп’ютерний тест, який вимагає фізичної присутності. Для його складання слід зареєструватися в електронній формі з 27 червня до 18 липня 2022 року.
Термін проведення єдиного тесту для оцінювання знань визначено з 10 до 17 серпня 2022 року.
Тим абітурієнтам, які вступають на основі диплома спеціаліста чи магістра, правила дозволяють пройти в інституті лише індивідуальну співбесіду з іноземної мови замість складання єдиного тесту з оцінювання знань.
Мотиваційний лист, який є найважливішою умовою вступу в 2022 році, можна розділити на чотири основні частини щодо вимог за формою та змістом. Надіслані роботи будуть оцінюватися за певною бальною системою.
Перш за все, лист повинен містити персональні дані абітурієнта, щодо середнього балу атестата про повну загальну середню освіту (у разі вступу на магістратуру – це диплом бакалавра або магістра), а також щодо результатів іспитів із двох предметів (відповідно до предметних вимог обраної спеціальності).
Друга частина листа має бути зосереджена на самій мотивації, тобто, чому абітурієнт обрав певну кафедру цього закладу, де і як він хоче використати отримані знання після успішного закінчення навчання.
Третя частина має містити дані про результати навчання абітурієнта протягом попередніх трьох років (участь у предметних олімпіадах, конкурсах – у разі вступу на бакалаврат, а в разі вступу на магістратуру – публікації, участь у конференціях), документ про рівень володіння мовою та інформацію про сфери інтересу абітурієнта.
Важливо, що мотиваційний лист повинен містити документ, що засвідчує досягнуті місця на предметних олімпіадах, а також публікації. Приймальна комісія оцінює подані мотиваційні листи за змістом, оформленням, правописом.
Цього року Закарпатський угорський інститут ім. Ференца Ракоці ІІ приймає заяви від абітурієнтів лише в електронній формі. Відповідно до правил прийому вишу, мотиваційний лист для вступу як на бакалаврат, так і на магістратуру можна подавати угорською, українською або англійською мовами.
Із 1 червня на сайті навчального закладу (www.kmf.uz.ua) буде доступна детальна інформація про порядок вступу, тематику вступних іспитів, вимоги до форми та змісту мотиваційного листа.
(kmf.uz.ua /K. K., Kárpátalja hetilap)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися