На Ужгородщині запалили вогонь миру та єдності

На Ужгородщині запалили вогонь миру та єдності

14:42 Червень 8, 2022

Життя 1193 3 хвилини

Magyar

Меморіальний захід із нагоди річниці підписання Тріанонського мирного договору мешканці села Саловка провели на подвір’ї місцевого Будинку культури.

Присутні згадали про угоду, яка визначила нові кордони держави, але також віддали шану народним традиціям, представивши народні ігри, виконавши народні танці та пісні. А ввечері запалили «вогонь єдності», долучившись до акції, започаткованої в 2020 році Закарпатською угорською асоціацією скаутів, котрий в цьому році горів і за мир.

Про історію підписання Тріанонського мирного договору 102 роки тому розповіла голова місцевого осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Марія Ковач. Водночас наголосила: «Ця річниця також дає можливість засвідчити єдність угорців та представити наше транскордонне культурне коріння». Вона також нагадала, що в 2010 році парламент Угорщини оголосив 4 червня Днем національної єдності угорців, і закон вступив у силу рівно через 90 років після підписання мирного договору. Закарпатська угорська асоціація скаутів ініціювала запалення «вогня єдності» в цей день два роки тому, до 100-ї річниці, тоді до акції долучилися угорські громади в 73 країнах на шести континентах, серед них і салівчани.

Староста села Саловка Шандор Біров під час виступу підкреслив, що, крім посилення єдності угорців, цього року це і «вогонь миру», який палає за якомога швидше завершення війни в країні.

Місцева молодь виконала низку народних танців, а жіночий хор ентузіастів Будинку культури – в’язанку народних пісень. Вогонь єдності запалили, як і всюди у світі, 4 червня, о 20.22 за середньоєвропейським часом.

На завершення заходу учасників пригостили бограч-гуляшем. Під час частування селяни поговорили і про події 102-річної давнини, і про війну, від якої страждає нині країна, що зараз надзвичайно хвилює всіх закарпатських угорців.

Жолт Бадо/Badó Zsolt/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня