karpat.in.ua

Вивільнення стародавніх прокаріотів і водоростей з кристалів може мати серйозні наслідки

Стародавні прокаріоти та водорості можна було знайти в кристалах кам’яної солі віком 830 мільйонів років. Зараз експерти планують відкрити кристали, але багато хто побоюється можливих наслідків, оскільки ці істоти можуть бути ще живі– повідомляє науковий портал IFL Science.

Передові методи візуалізації виявили тверді речовини, які здаються органічними в рідких включеннях кристалів галіту віком 830 мільйонів років. Дослідники дотримуються думки, що ці утворення моторошно схожі на клітини прокаріотів (відмежовані неядерні організми) і водоростей.

Сам по собі кристал кам’яної солі не підходить для створення умов для життя стародавніх форм життя. Однак, коли утворюється кристал солі, морська вода випаровується, і в цьому процесі менша кількість води та мікроскопічних організмів затримується всередині кристала. Отримане мікросередовище називається рідким включенням.

Попередні дослідження показали, що мікроскопічне життя в рідких включеннях кристалів солі, у сплячому стані, може тривати мільйони років. Цю теорію тепер перевірять вчені.

Кеті Бенісон, геолог з Університету Західної Вірджинії, каже що метою відкриття кристалів є дослідження органічної речовини в них; вони дізнаються, живі в ньому організми чи ні.

Багато хто стурбований тим, що виведення на поверхню істот віком 830 мільйонів років – не найкраща ідея і може становити потенційну загрозу для людства. Однак експерти запевняють, що вони будуть діяти з максимальною обережністю.

Крім того, вони також відзначають, що представлені зараз організми віком сотні мільйонів років еволюціонували задовго до появи людства, їм практично неможливо заразити нас якимось чином.

Повне дослідження опубліковано в журналі Geology.

Джерело: Origo.hu