Позичену з бібліотеки книгу повернули через 48 років

Позичену з бібліотеки книгу повернули через 48 років

15:16 Червень 13, 2022

Життя 1723 5 хвилин

Magyar

Після більш ніж 48 років до англійської бібліотеки з Канади повернули позичену книгу, штраф за прострочення в розмірі 6170 фунтів стерлінгів (~ 225 тис. гривень) відмінили.

Тоні Спенс, який живе в Порт-Муді, Британська Колумбія, Канада, на початку 1974 року взяв роман Річарда Бротігана «Південний генерал із Заходу» з бібліотеки в Тутінгу, Південний Лондон, де записи про це вже загубилися.

«Я вирішив повернути книгу, бо вірю в бібліотеки і підтримую їх. Я також подумав, що потішу цим бібліотекарів. Здається, так і сталося», – повідомив BBC колишній суддя, який вже перебуває на пенсії.

Лондонська бібліотека повідомила, що рада повернутій книзі.

«Ми були шоковані, побачивши, що роман було позичено в 1974 році й повернення запізнилося приблизно на 48 років і 107 днів», – додав представник бібліотеки.

Порт-Муді, поблизу Ванкувера, знаходиться більш ніж за 7500 кілометра від Тутінга. Бібліотекарі не змогли підтвердити, чи це рекордний термін прострочення повернення книги, адже на момент видачі комп’ютерної системи у бібліотеці ще не було.

Також не було і слідів про позичення зазначеної книги, допоки її не доставив поштар.

Спенс, який виріс у Йоркширі, розповів ВВС, що книгу нещодавно знайшли в коробці разом із журналами.

«Я не знаю, як вона туди потрапила, і не розумію, чому я її зберіг. Я планував покласти бирку в пакет, але, на жаль, зовсім забув», – зазначив він.

«Роман Річарда Бротігана, опублікований у 1964 році, звучав голосом покоління хіпі», – пише Washington Post у статті, опублікованій з нагоди смерті письменника у 1984 році у 49-річному віці.

«Було продано лише 743 примірники книги», – пише журнал Rolling Stone у 1985 році, згодом ця стаття була опублікована в Інтернеті. Як сказав про роман Дон Карпентер, друг і співавтор Бротігана, «він помер, як розтоптаний тарган».

Із його наступного роману було продано більше двох мільйонів примірників. «Вилов форелі в Америці» зробив Бротігана літературним героєм контркультури 1960-х років, пише Washington Post.

Плата за прострочення в бібліотеці становить 25 пенсів на день протягом першого тижня, потім 36 пенсів на день.

«На нашу превелику радість, книга повернулася до нас у настільки гарному стані, що ми могли б покласти її назад на полицю, якби захотіли. Враховуючи обставини, ми відмовимося від плати за прострочення», – повідомив представник бібліотеки.

Бібліотекарі додали – вони сподіваються, що читачеві сподобається роман, і попросили зв’язатися з ним, щоб особисто подякувати йому за цей жест.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня