В Італії відкрили музей викрадених творів мистецтва
Італія виявляє так багато творів мистецтва та антикваріату, вивезених за кордон, що відкрила окремий музей для їх демонстрації.
Музей врятованого мистецтва (Museo dell’Arte Salvata) розташований у восьмикутній залі Римського національного музею. Після представлення тут предмети передаються до колекцій у ймовірний регіон походження, наприклад у Магна Грецію на півдні країни або Етрурію в центральній Італії.
У новому музеї експонати будуть замінювати кожні кілька місяців, що дозволить репрезентувати всі повернені предмети. Першими виставили сотню із 260 творів мистецтва, які відділ захисту мистецьких скарбів жандармерії повернув зі Сполучених Штатів у грудні минулого року.
Нелегальна контрабанда
Експоновані предмети – етруські скульптури та імпозантна розписана кераміка – були знайдені під час незаконних археологічних розкопок, а потім контрабандою вивезені за кордон, де потрапили до музеїв, приватних колекцій, аукціонних будинків.
«У новому музеї представлені предмети, які ще ніколи не експонувалися в Італії», – підкреслив на відкритті директор італійських державних музеїв Массімо Осанна. Нещодавно повернені в країну витвори датуються доримськими часами (8–7 рр. до н.е.), чимало з них походять з району сучасного Черветері, багатого на релікти етруської цивілізації.
Одна з родзинок виставки – керамічна ваза, розписана червоно-білими фарбами, заввишки понад метр. Посудина з фігурами коней і кішок зображує міфологічну сцену осліплення Поліфема, одноокого канібала. За словами Массімо Осанни, оздоблення вази свідчить про те, що етруська еліта була двомовною і захоплювалася грецькими міфами, ототожнюючи себе з грецькими героями.
Збитки історії культури
Як повідомив міністр культури Даріо Франческоні, «ротаційне» рішення щодо показу врятованих творів мистецтва замість представлення постійної експозиції було прийнято, оскільки таким чином вилучені знахідки будуть повернені туди, звідки їх викрали.
У деяких випадках експерти не можуть визначити точне походження антикваріату, що вказує на культурно-історичну шкоду, завдану незаконними розкопками. Такі предмети повертатимуться до музеїв на ймовірні місця походження.
Виставка триватиме до 15 жовтня, після чого відбудеться ротація й відвідувачам музею буде представлена наступна партія знайденого антикваріату.
(MTI)
Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.
Підписатися