Яким буде навчання з 1 вересня в Україні?

Яким буде навчання з 1 вересня в Україні?

22:19 Червень 15, 2022

Життя 526 4 хвилини

Денис Шмигаль заявив про те, що новий навчальний рік в Україні розпочнеться на більший території країни. Також про це повідомив заступник міністра освіти та науки Андрій Вітренко. Вітренко закликав дітей готуватися до офлайн процесу в українській освіті, адже навчальний процес буде відновлено в звичному режимі, передає слово і діло.

Нагадаємо, що воєнний стан в Україні продовжений до 23 серпня.

Хто вирішуватиме, чи підуть діти до школи?

Ухвалювати рішення, щодо того, вчитися дітям онлайн чи офлайн, буде місцева влада. Про це розповів Сергій Шкарлет, міністр освіти та науки України, передає Слово і діло. Так як у міністерства немає прямого підпорядкування шкіл, то і рішення щодо формату навчання прийматимуть місцеві органи, керівники ОТГ, мери чи військові адміністрації.

Що буде з тими, хто не зможе відвідувати офлайн навчання?

Офлайн формат буде лише в разі наявності гарантії безпеки для учасників освітнього процесу, а відрахування дітей в разі не відвідування офлайн навчання, не буде, – розповів міністр.

Укриття в школах є, формально

Юрій Голик, екс-координатор програми “Велике будівництво”, в інтерв’ю «Слово і діло», сказав, що формально сховища у школах є, адже раніше вони існували і там проводилися заняття з військової підготовки. Однак, довгий час ними ніхто серйозно не займався. Тому, формально укриття є, але потрібно розуміти, що сьогодні туди свою дитину не можна привести.

Юрій Голик вважає, що владі потрібен рік, щоб провести інвентаризацію всіх сховищ та привести їх до ладу. Експерт вважає, що на це потрібно виділити гроші з бюджету, адже, на безпеці не можна економити.

Доручено привести до ладу укриття в школах

У 2022-му навчальному році до першого класу піде близько 400 тисяч дітей. Прем’єр-міністр наголосив, що безпека дітей під час повітряних тривог та навчального процесу в цілому, — є пріоритетним завданням.

Відтак, ДСНС, Мінрегіон та обласні військові державні адміністрації отримали доручення перевірити укриття у навчальних закладах та поблизу, підготувати умови для безпечного перебування там для дітей та дорослих. Там, де це необхідно, провести реконструкцію укриттів та визначити маршрути руху до захисних споруд.

Необхідно забезпечити посилену охорону шкіл вищих, дитячих садків, та підвезення дітей до шкіл там, де це потрібно. Всі навчальні заклади мають бути забезпечені автономними та резервними джерелами енергії.

Оксана ЧОПАК

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня