Європа несе спільну відповідальність за те, щоб українські діти отримали не лише захист, але й належну освіту

Європа несе спільну відповідальність за те, щоб українські діти отримали не лише захист, але й належну освіту

13:50 Липень 4, 2022

Життя 664 4 хвилини

Magyar

Зусилля Європейської комісії та держав – членів ЄС мають спільну мету – забезпечити безперервне навчання всіх студентів або в Євросоюзі, або в Україні, а також допомогти викладачам скрізь у ЄС викладати в якомога кращих умовах.

З початку російського вторгнення 24 лютого понад 6,5 мільйона громадян України попросили притулку в Європейському Союзі. Здебільшого це жінки, які були змушені залишити своє майно, близьких та стабільні умови проживання й прибули в ЄС з дітьми шкільного віку.

Найбільш очевидним виявом солідарності стало те, що Євросоюз уперше за час свого існування імплементував директиву про тимчасовий захист. Вона дозволяє країнам негайно надавати відповідний статус мільйонам громадян, які рятуються від війни.

Цей статус передбачає і право на освіту: всі українські біженці віком до 18 років, які отримали тимчасовий захист, мають право на навчання в ЄС. Ідеться про здобуття дошкільної, початкової, середньої та базової професійної освіти.

У цьому процесі існують два серйозні виклики: у більшості випадків діти повинні вивчати мову країни, яка їх приймає, щоб мати змогу навчатися. Водночас ЄС прагне надати їм можливість плекати рідну мову й культуру.

Українські діти та молодь мають бути залучені до української системи освіти, навчатися за українською програмою рідною мовою, аби мати можливість продовжувати освіту після повернення в Україну, коли вона знову стане безпечною. Майбутнє України – в українській молоді.

З 14 березня там, де це дозволяли умови, навчання відновилося. Для дітей-біженців дистанційна освіта може бути коротко- та середньостроковим рішенням, оскільки певною мірою забезпечує безперервність освіти. У співпраці з Міністерством освіти України в Євросоюзі дбають про те, щоб українська програма була доступна і для учнів, які перебувають на його території.

Серед біженців чимало вчителів, котрі через різні прискорені механізми можуть почати працювати в системі освіти приймаючої країни. Обмін інформацією з українською владою дозволяє державам-членам перевіряти документи, пов’язані з освітою, в офіційних базах даних, оскільки багато країн уже усунули адміністративні перешкоди для професійної діяльності й визнання наявних кваліфікацій.

Єврокомісія надає безкоштовні ресурси та інформацію для підтримки повсякденної роботи вчителів через онлайн-платформу для шкільної освіти та навчання School Education Gateway. Крім того, педагогам та учням в Україні й сусідніх країнах допомагають тематичні групи, зокрема в eTwinning залучено понад три тисячі українських учителів.

Європейська комісія підтримує прийом та інтеграцію біженців з України в державах-членах шляхом мобілізації коштів ЄС. Наприклад, у рамках програми «Еразмус» українським студентам за кордоном надається допомога відповідно до їхніх потреб.

hvg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня