У Берегові вдруге проводять поетичний літній табір

У Берегові вдруге проводять поетичний літній табір

12:39 Липень 5, 2022

Життя 2139 3 хвилини

Magyar

4–9 липня в Берегові на базі Фахового коледжу Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ проводиться організований Благодійним фондом «ҐЕНІУС» літній табір для дітей, які цікавляться поезією.

На урочистому відкритті учасників привітала директорка БФ Наталія Вараді. Вона висловила радість з приводу великої кількості школярів, які подали заявки, адже протягом 14 лютого – 31 травня зареєструвалося 29 дітей із 13 освітніх закладів 7 населених пунктів Закарпаття.

«Під час роботи табору, окрім розвитку талантів дітей, робиться акцент на вивченні критеріїв декламування поезії. За допомогою різноманітних ігор та вправ школярі вивчають ритм вірша, його мелодію та емоційний зміст. Водночас учасники табору мають можливість пізнати таємниці сценічного мистецтва», – розповіла Наталія Вараді.

Протягом п’яти днів заняття з дітьми проводять акторки Закарпатського обласного угорського драматичного театру Наталія Ґал і Дора Монуш та викладачка Фахового коледжу Крістіна Кудлотяк.

«Минув рік, і ми знову тут. Я бачу дітей, які й минулого року були в цьому таборі, а тепер знову приїхали. Це свідчить про те, що вони люблять поезію і їм подобається цей табір. Локація змінилася, зараз ми в Берегові, але я вірю, що цьогорічний табір також буде дуже корисним та цікавим», – зазначила на відкритті Наталія Вараді.

З нагоди Року пам’яті Шандора Петефі у фокусі занять будуть вірші відомого угорського поета, його духовна спадщина. Вивчене в таборі, різноманітні техніки та практики учасники представлять у п’ятницю в рамках невеликого виступу.

«У таборі працюють троє педагогів, щовечора всі збираються разом на спільне заняття, під час якого діти готуються до звітного виступу для батьків та всіх зацікавлених», – повідомила акторка берегівського театру.

Поетичний табір, як і інші, котрі організовує БФ «ҐЕНІУС», відбувся за підтримки уряду Угорщини, Державного секретаріату з питань національної політики Угорщини, Фонду ім. Ґабора Бетлена та уповноваженого міністра, відповідального за розвиток співпраці між областю Саболч-Сатмар-Берег і Закарпаттям та координацію Програми розвитку дошкільних навчальних закладів Карпатського басейну.

(CsA/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня