Попит на хостинг українського уряду поглинув простір для хостингу британської Microsoft

Попит на хостинг українського уряду поглинув простір для хостингу британської Microsoft

14:32 Липень 8, 2022

Життя 1600 4 хвилини

Magyar

Українсько-російський конфлікт створює незвичні проблеми для користувачів і потенційних нових клієнтів британського хмарного сервісу (анг. public cloud services) Microsoft. Згідно з повідомленнями, у локальних центрах обробки цих компанії був такий брак потужностей, що нових партнерів не могли обслуговувати.

Клауд-бізнес Microsoft не в змозі обслуговувати нових клієнтів у Великій Британії для певних ключових елементів портфоліо своїх продуктів після того, як резервні потужності локальних центрів обробки цих компанії були практично повністю зайняті вимогами до хостингу української державної інфраструктури, – пише Telegraph. Крім того, ситуація безперечно не вирішиться в короткостроковій перспективі, оскільки розширення потужностей центрів обробки даних стикається із серйозними труднощами через дефіцит напівпровідників, який все ще триває.

Згідно зі звітом видання, брак потужностей впливає на два важливі продукти портфоліо продуктів Azure, Cosmos DB і створення віртуального комп’ютера. Для цих рішень постачальник послуг не продає нові потужності місцевим гравцям ринку, незалежно від їхніх розмірів. Корпорація Майкрософт має два регіональні центри обробки даних у Великій Британії, обидва у південному та західному регіонах страждають від зазначеної вище проблеми з пропускною здатністю.

У відповідь на запит видання Microsoft підтвердила, що компанія бореться з проблемами пропускної здатності в двох постраждалих регіонах, головним чином тому, що попит на хмарні сервіси за останні два роки різко зріс. А тим часом уся галузь перебуває під тиском негативних наслідків – таких як проблеми в глобальних ланцюгах постачання, котрі загалом ускладнюють швидке розширення потужностей.

Крім британських центрів, Microsoft стикається зі значним браком потужностей у більшості своїх європейських центрів обробки даних після того, як компанія розмістила практично всю українську державну інфраструктуру на своїх європейських серверах з початку українсько-російського конфлікту в лютому, тим самим сприяючи функціональності атакованої країни.

Хоча розміщення державної інфраструктури в комерційних хмарних сервісах може викликати певні проблеми з кібербезпекою, Україна наразі не має великого вибору, оскільки фізичні атаки на елементи інфраструктури, розташовані на території України (наприклад, бомбові або ракетні атаки), поставили під загрозу обслуговування локальних (on-premise) точок.

На думку експертів, подібні випадки можуть привернути увагу до того, що пропускна здатність хмарної інфраструктури також обмежена – як би оператори не стверджували протилежне – що може легко змінити переговорну позицію найбільших гравців ринку при укладанні контрактів з постачальниками послуг.

Джерело: hwsw.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня