Мобілізації жінок бути чи не бути?

Мобілізації жінок бути чи не бути?

19:11 Липень 17, 2022

Життя 1877 5 хвилин

Magyar

З 1 жовтня жінки в Україні зобов’язані стати на військовий облік. Після постановки на військовий облік жінка стає військовозобов’язаною і на неї поширюються всі закони та обмеження, що і на військовозобов’язаних чоловіків.

Нагадаємо, військовозобов’язані в Україні згідно із законом, повинні:

  • перебувати на обліку за місцем проживання, а за кордоном перебувати на консульському обліку у дипломатичних установах України;
  • з’являтися на виклики до центрів комплектування у терміни, які зазначені в отриманих документах;
  • У воєнний час без дозволу військового комісара не мають право змінювати місце проживання;
  • якщо необхідно змінити місце проживання, поїхати у відрядження, на навчання, у відпустку чи лікування терміном не більше ніж на три місяці закордон, то за тиждень потрібно прийти у територіальний центр для зняття з військового обліку;
  • у разі погіршення стану здоров’я, отримання освіти, нової роботи чи посади, зміни сімейного ст стану потрібно повідомлятитер центр за 7 днів;
  • у разі втрати військово-облікового документа так само потрібно повідомити негайно терцентр комплектування.

Жінки йтимуть у військо лише добровільно

Наступним етапом після постановки на військовий облік може бути призов на військову службу через мобілізацію. Згідно з роз’ясненням Західного міжрегіонального управління Мін’юсту міста Львова, у воєнний час жінки можуть бути прийняті на військову службу лише за контрактом і в добровільному порядку.

Військовий облік – це ще не мобілізація

Також, жінки з неповнолітніми дітьми не підлягають призову на військову службу через мобілізацію. Однак, на військовий облік ставати все ж таки повинні. Винятком є тільки жінки, які самостійно виховують дітей до 18 років, мають дітей інвалідів, або трьох і більше дітей. Повний перелік винятків є у ст. 23 ЗУ “Про мобілізаційну підготовку та мобілізацію”.

Відмовитись від військового обліку не можна

Відмовитись від постановки на військовий облік жінки не можуть. Адже обов’язок для жінок, які придатні за станом здоров’я та віком і мають відповідну спеціальність, передбачений законом «Про військовий обов’язок і військову службу».

Відповідальність за порушення закону до кінця 2022р. ані жінки, ані керівники підприємств не нестимуть. Після кінцевого терміну підприємства, будуть нести адміністративну відповідальність у розмірі 5 500 — 8 500 грн, а жінки на 510 — 850 грн та повторно протягом року від 850 до 1700 грн.

За ухилення – виправні роботи або штраф

В разі ухилення військовозобов’язаного від військового обліку, можливе покарання у вигляді виправних робіт до одного року або штраф від 5 100 до 8 500 грн, передає Суспільне.

У Генштабі зробили заяву, що жінок братимуть на військовий облік лише за їхньої згоди. А почнуть ставити жінок на облік не раніше, ніж через місяць після завершення особливого періоду в державі. Про це йдеться на офіційній Facebook сторінці Генерального штабу. Однак, жодних законодавчих підкріплень ця заява наразі не має. Варто додати, що особливий період триває в Україні з 2014р. і не потрібно його плутати з воєнним станом.

Оксана Чопак

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня