У селі Великі Береги відкрився табір народної творчості «Великоберезький тюльпан»

У селі Великі Береги відкрився табір народної творчості «Великоберезький тюльпан»

11:55 Серпень 10, 2022

Життя 1842 4 хвилини

Magyar

8 серпня в будівлі Великоберезького дошкільного навчального закладу розпочав роботу перший табір народної творчості «Великоберезький тюльпан». Сюди приїхало 43 дітей із сіл Великі Береги, Кідьош та Берегуйфалу.

На офіційному відкритті табору Анджеліка Кепіч, директорка Угорської школи народного мистецтва «Тюльпан», привітала присутніх та гостей, зокрема Ласла Тота, директора реформаторського ліцею с. Великі Береги, пастора села, і Золтана Копора, директора Ботанічного саду ім. Сікора Йожефа.

«Наші табори, організовані Угорською народною художньою школою «Тюльпан» за підтримки прем’єр-міністра Угорщини в рамках Національної програми талантів, проводяться на трьох локаціях – у селах Ясіня, Великі Береги та Пийтерфолво. Сьогодні табір стартує тут, у Великих Берегах. ДНЗ «Тюльпан» відчинив свої двері для дітей 6 грудня 2021 року. Головним завданням закладу є плекання цінностей угорського народного мистецтва, народних традицій та підтримка юних талантів. Ми прагнемо дати дітям можливість розвивати свої творчі здібності. Особливо це стосується тих невеликих місцевостей, де немає державних музичних шкіл», – зазначила директорка.

Протягом тижня діти будуть співати народні пісні, виконувати народні танці, знайомитися з народними іграми, грати на музичних інструментах (акордеоні, скрипці, бубні, контрабасі), у вільний час займатимуться рукоділлям, а завдяки зусиллям громадської організації Pro Cultura Subcarpatica матимуть можливість гратися в народні ігри на подвір’ї Етнографічного музею-садиби в с. Великі Береги.

Ержебет Кокаш, керівниця табору, викладачка народних співу й танцю в ДНЗ «Тюльпан» у с. Пийтерфолво, представила викладачів та помічників викладачів гурту народної музики Kokas Banda, а також персонал табору:

  • викладачі: Крістіна Ботош, викладачка народних танців у ДНЗ «Тюльпан» у с. Пийтерфолво; Іштван Надь, інструктор гри на бубні та контрабасі, інструктор гри на гітарі та бубні в ДНЗ «Тюльпан» у с. Пийтерфолво; Ержебет Кокаш, майстриня, співробітниця ДНЗ «Тюльпан» у с. Пийтерфолво; Ірина Дерцені-Ливої, майстриня, співробітниця ДНЗ «Тюльпан» у с. Великі Береги;
  • асистенти викладачів: Емілія Туряниця, викладачка скрипки, студентка кафедри народної музики Університету в Ніредьгазі; Ласло Бочкаї, учитель народних танців та гри на акордеоні, випускник ДНЗ «Тюльпан» у с. Пийтерфолво; Мілан Марожі, викладач народних танців та гри на акордеоні, випускник ДНЗ «Тюльпан» у с. Пийтерфолво;
  • колеги: Домініка Урбан, вихователька, студентка 3-го курсу ЗУІ ім. Ференца Ракоці II; Крістіна Урбан, педагогиня, випускниця Великоберезької ЗОШ ім. Петера Добраї в с. Великі Береги; Ірина Балінт, працівниця, відповідальна за охорону здоров’я.

Наприкінці урочистого відкриття вчителі та інструктори табору виконали традиційні угорські музичні твори.

Фольклорний мистецький табір «Великоберезький тюльпан» був організований Угорською народною мистецькою школою «Тюльпан» за підтримки Офісу прем’єр-міністра Угорщини в рамках Національної програми талантів (Nemzeti Tehetség Program).

Джерело:KVM

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня