У Чехії знизився рівень безробіття: скільки українських біженців працевлаштували

У Чехії знизився рівень безробіття: скільки українських біженців працевлаштували

17:41 Серпень 14, 2022

Життя 1740 2 хвилини

Magyar

Серед країн Європейського Союзу із найнижчим рівнем безробіття лідирує Чехія. На тлі широкомасштабної війни в країні працевлаштували 97,3 тис. українських біженців.

Про це повідомляє чеське видання Novinky.

«Хоча ми спостерігаємо деяке невелике зростання безробіття, це все ще дуже низький показник, навіть найнижчий у всьому Європейському Союзі. Крім того, це стосується довгострокової перспективи, тому можна говорити про дійсно хороший результат», – наголосив міністр праці та соціальних справ Маріан Юречка.

На кінець першого цьогорічного відпускного місяця в службах зайнятості було запропоновано 313 250 вакансій, що на 6 158 менше, ніж у червні. У порівнянні з аналогічним періодом минулого року кількість вакантних посад скоротилася майже на 45 тис.

За словами генерального директора Бюро праці Віктора Наймона, активність компаній нижча з точки зору найму нових працівників у літній період, тому безробіття дещо зросло.

За попередніми даними, загалом із початку повномасштабного вторгнення цього лютого до кінця липня в Чехії знайшли роботу 97 238 громадян України. Проте деякі з них уже повернулися додому або залишили роботу. Станом на кінець липня в Чехії працювали 73 908 українців.

Роботодавці найбільше зацікавлені у працівниках на виробництвах, а також у сезонних працівниках. У довгостроковій перспективі компаніям не вистачає кваліфікованих майстрів чи експертів у галузі інформаційних технологій.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня