karpat.in.ua

Після понад двомісячного безперервного польоту безпілотний літак Airbus розбився

Літак Airbus Zephyr S, який працював на сонячних батареях, установив рекорд.

Після понад двомісячного безперервного польоту літак Airbus Zephyr S несподівано розбився, пише портал Simple Flying. 19 серпня 75-кілограмовий безпілотник кружляв над Аризоною, а потім з невідомих причин почав знижуватися і врешті врізався в землю.

Zephyr S є експериментальним пристроєм. Airbus здійснив уже кілька таких польотів з різними моделями цього типу, але жоден з них не літав так довго. Zephyr S провів у повітрі 64 дні, протягом яких ні разу не приземлився. Отже, це черговий рекорд.

Тривалий час дослідники та компанії, зацікавлені в авіаційній промисловості, вивчали питання про пристрої, які є екологічно чистими та можуть бути дешевшими в експлуатації. Airbus Zephyr намагається використати контроль на сонячних батареях. Саме тому компанія запустила літак, що може підніматися аж у стратосферу. Це майже вдвічі перевищує висоту, яку досягають звичайні літаки.

Zephyr не мав вантажу під час своєї місії, тому нічого не було втрачено. Експерти дозволили йому літати лише для того, щоб з’ясувати, яку тривалість польоту може забезпечити нова технологія. Згідно з новинами, що саме сталося з пристроєм, наразі невідомо. Є лише інформація про те, що апарат перебував на висоті 13–15 км над пустелею Аризони, а потім після виконання простого маневру почав стрімко знижуватися. Уламки транспортного засобу ще не знайдені.

За допомогою літака було записано близько 1500 годин даних, які експерти можуть використати для наступної місії.

Джерело:  (hvg.hu)