Угорська реформатська служба допомоги допомагає облаштовувати сховища на Закарпатті

Угорська реформатська служба допомоги допомагає облаштовувати сховища на Закарпатті

15:16 Вересень 7, 2022

Життя 1129 4 хвилини

Magyar

Угорська реформатська служба допомоги долучилася до створення сховищ на Закарпатті, необхідних у зв’язку з російсько-українською війною, на суму 81 мільйон форинтів.

Допомогу для облаштування сховищ, які відповідають державним стандартам, благодійна організація передала Закарпатській реформатській церкві.

За ці кошти Закарпатська реформатська церква зможе облаштувати сховища у чотирьох реформатських ліцеях області, а також берегівському будинку для літніх людей, який утримує церква.

Як зазначалося на пресконференції, яка відбулася у Берегові за участі представників Закарпатської реформатської церкви та Угорської реформатської служби допомоги, завдяки зазначеній фінансовій підтримці сховища також будуть оснащені всім необхідним.

Очільник Угорської реформатської служби допомоги Карой Цібере повідомив, що організація підтримує постійний контакт із Закарпатською реформатською церквою. За його словами, під час нинішнього візиту на Закарпаття вони ознайомляться із результатами роботи, проведеної протягом літа, а також обговорять подальші необхідні дії на наступний період.

Найважливішим результатом він назвав те, що вдалося забезпечити безпечні умови для очного навчання в реформатських ліцеях, а в будинку для літніх людей триває облаштування сховища відповідно до норм.

Крім того, Угорська реформатська служба допомоги протягом трьох місяців фінансувала й оплату комунальних послуг у 76 закарпатських реформатських громадах. Благодійна організація також наповнила свої склади продуктами харчування тривалого зберігання на загальну суму 40 мільйонів форинтів, щоби надавати допомогу закарпатцям і продуктами протягом наступних місяців.

Єпископ Закарпатської реформатської церкви Шандор Зан Фабіан зазначив, що відкриття у вересні навчальних закладів може дати надію сотням сімей через учнів, які там навчаються, і певною мірою стримати еміграцію, надавши можливість дітям навчатися у безпечних умовах.

Єпископ підкреслив, що закарпатські угорці склали іспит на відмінно в перші місяці війни, коли відклали всі свої образи і допомогли переселенцям – носіям інших мов, представникам інших культур. Ця толерантність і увага до нужденних будуть особливо необхідні, щоб пережити безумовно дуже важкі зимові місяці, які чекають попереду, додав він.

Бейла Надь, керівник діаконічного відділу Закарпатської реформатської церкви повідомив, що завершити облаштування сховища будинку для літніх людей, розрахованого на 50 осіб, сподіваються ще до зими. Він назвав обнадійливим, що завдяки акції «Хліб угорців», пекарні діаконічного відділу Закарпатської реформатської церкви, яка постійно постачає малоімущим хліб, забезпечена борошном на весь зимовий період.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня