karpat.in.ua

До середини серпня понад 4,6 мільйона людей шукали прихистку в ЄС

У першому півріччі понад 4,6 мільйона людей шукали безпеки в Європі, з яких щонайменше 4,2 мільйона втекли від війни в Україні на територію Європейського Союзу, повідомляє Агентство Європейського Союзу з питань притулку (EUAA).

За даними відомства, у першому півріччі 2022 року в країнах – членах Європейського Союзу було подано близько 406 тисяч заяв про надання притулку, що на 68 відсотків більше, ніж за аналогічний період 2021 року.

Протягом перших шести місяців понад 4,2 мільйона громадян України отримали захист у Європі. Більшість із них зареєструвалися для отримання тимчасового захисту, який ЄС надає у зв’язку з вторгненням Росії в Україну. Тимчасовий захист ЄС забезпечує доступ зокрема до системи охорони здоров’я, ринку праці та державної освіти.

Активація директиви про тимчасовий захист біженців, які тікають від нападу Росії на Україну, дозволила біженцям з України залишатися в ЄС без проходження тривалої процедури отримання притулку, зазначили у відомстві.

В агентстві також повідомили, що протягом червня до відповідних органів держав – членів ЄС було подано близько 73 100 заяв про надання притулку, що стало другим найвищим місячним показником із початку міграційної кризи у 2015-2016 роках. У червні серед шукачів притулку були афганці (9100), сирійці (8900), венесуельці (4800), колумбійці (3900), пакистанці (3700), турки (3600) і грузини (2600). У тому ж місяці українці подали близько 1200 прохань про надання притулку.

У червні рівень ухвалення заявок наблизився до найвищого значення, зафіксованого досі у 2017 році. У червні держави-члени схвалили 44 відсотки поданих заявок. Позитивне рішення про надання статусу біженця та додаткового захисту в червні уряди країн здебільшого приймали щодо громадян Сирії та України, по 96 відсотків відповідно.

(MTI)