Замість традиційного «Берчені-фест» – тихе покладання вінків пам’яті

Замість традиційного «Берчені-фест» – тихе покладання вінків пам’яті

14:14 Вересень 19, 2022

Життя 664 3 хвилини

Magyar

Із 2017 року щоосені громадська організація «Про Культура Субкарпатіка» (Pro Cultura Subcarpathica) традиційно у рамках «Берчені-фест» на один день відкриває браму Ужгородського замку, щоби надати можливість бажаючим вшанувати пам’ять людини, найкращого друга Ракоці, освіченого та культурного чоловіка, який розмовляв усіма мовами свого народу та зміг долучити їх на свій бік у боротьбі, з чиїм іменем пов’язане процвітання Ужгорода. Цього року фестиваль, з огляду на війну скасували, відтак пам’ять Міклоша Берчені та його дружини вшанували в рамках тихої церемонії покладання вінків.

У неділю вдень пам’ять Міклоша Берчені та його дружини Крістіни Чакі вшанували покладанням вінків у внутрішньому дворику Ужгородського замку. Участь у церемонії взяли Генеральний консул Угорщини в Ужгороді Йожеф Бачкаї, очільниця ГО «Про Культура Субкарпатіка», президент Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, голова Закарпатського угорськомовного педагогічного товариства, депутат обласної ради Ільдико Орос, директор ГО «Про Культура Субкарпатіка» Маріанна Паллагі, очільниця Ужгородського міського осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС), директор Ужгородської середньої школи № 10 з угорською мовою навчання імені Габора Дойко Юдіт Кулін, заступник директора обласного департаменту культури, національностей та релігій Віктор Кравчук.

По завершенні церемонії Ільдико Орос розповіла, чому вважали за важливе в нинішній воєнній ситуації вшанувати пам’ять колишнього володаря замку та його дружини:

– Це минуле наше, закарпатське. І ми маємо берегти все, що залишили нам наші предки. Це наше коріння. Це ми маємо передати, щоби наступні покоління пам’ятали, що зробили наші предки, бо ті, хто втрачає свою історію, йдуть у непам’ять, назавжди зникають.

Вікторія Рего/Rehó Viktória/Kárpátalja hetilap

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня