Майже 70 тисяч українських дітей-біженців навчаються в Чехії

Майже 70 тисяч українських дітей-біженців навчаються в Чехії

15:22 Вересень 21, 2022

Життя 654 3 хвилини

Magyar

Понад 67 тисяч українських дітей-біженців записали до шкіл у Чехії, але близько десяти тисяч із них не відвідують заняття з різних причин, повідомляє Міністерства освіти Чехії. За даними міністерства, точні дані будуть відомі в середині листопада.

Щоб допомогти навчанню українських дітей, в освітню систему Чехії найняли 1520 українських працівників.

«Згідно з даними, отриманими з навчальних закладів, нині школи та інститути відвідують 67 316 українських дітей. Ця цифра містить і близько 10 тисяч осіб, які перервали навчання, але освітні заклади зберігають для них місця», – повідомив міністр освіти Володимир Балас у дописі, опублікованому в соцмережі Twitter.

Із українських дітей 52 тисячі навчаються в загальноосвітніх, 4,5 тисячі — у середніх школах, кілька сотень — у вищих навчальних закладах. Дитсадки відвідують близько 10,5 тисячі дітей українських біженців.

Інтеграції українських дітей до чеської системи освіти допомагає 350 україномовних вчителів початкових класів, а також 305 інших педагогів та майже 900 працівників непедагогічної спеціальності. Згідно з повідомленням міністерства, більшість таких українців працюють у Празі та в школах центральної Чехії.

До середини вересня влада Чехії видала спеціальні однорічні дозволи на проживання понад 430 тисячам українських біженців. За оцінками поліції, кількість українських біженців, які фактично перебувають у Чехії, наразі становить близько 300 тисяч. Інші частково повернулися в Україну, частково виїхали до Західної Європи.

Спеціальна віза дає право, серед іншого, працювати, отримувати медичну допомогу та низку інших соціальних гарантій. За даними Міністерства праці та соціального захисту населення, понад 100 тисяч українських біженців уже знайшли роботу та почали працювати.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня