Європейські сусіди не допоможуть росіянам, які тікають від призову

Європейські сусіди не допоможуть росіянам, які тікають від призову

16:47 Вересень 25, 2022

Життя 1559 4 хвилини

Magyar

Росіяни, які тікають від призову, не можуть розраховувати на доброзичливість сусідів – країн ЄС. Почувши про мобілізацію, Польща, Естонія, Латвія та Литва швидко заявили, що не мають наміру змінювати свою політику надання притулку.

Виїхати з країни, яка карає за відмову від призову 10 роками в’язниці, стає дедалі важче, особливо з огляду на те, що більшість європейських авіарейсів і залізниць уже не працюють через санкції, а після оголошення мобілізації вартість авіаквитків до неєвропейських міст значно зросла.

Не легше і тим, хто намагається залишити країну і вирушити до Європи сухопутнім шляхом, оскільки кордон відкритий лише до Фінляндії, але в п’ятницю її уряд також вирішив обмежити кількість росіян, які в’їжджають на територію держави.

У четвер Норвегія, яка не є членом ЄС, але входить до Шенгенської зони, призупинила дію візової угоди, що спрощувала в’їзд росіян через прикордонний пункт Стурскуг в Арктиці – лише він залишався відкритим між двома країнами. Таким чином, черги утворилися в пунктах пропуску, зокрема з Монголією.

Українці також просять Європу не допомагати росіянам, які тікають від служби. Радник керівника Офісу президента Михайло Подоляк у Twitter запропонував тим, хто прибуває в Україну через вимушену мобілізацію, здаватися за першої ж можливості.

Згідно з правилами ЄС, кому і на якій основі надавати притулок, міграційні органи вирішують у кожному індивідуальному випадку.

Проте вже є приклади, коли європейські країни надали притулок людям, що тікали від вимушеної мобілізації, зокрема еритрейцям, котрі масово перетинали Середземне море під час кризи біженців 2015 року.

Однак росіянам, які тікають від мобілізації, влада Польщі та Балтії не надаватиме статусу біженця. У Німеччині ситуація дещо інша, адже низка міністрів коаліції заговорили про прийом громадян рф, які тікають від війни, це питання було внесене також до порядку денного Єврокомісії. Усе це сталося після того, як кілька європейських країн раніше вжили заходів і перестали пускати на свою територію російських туристів, а Франція та Німеччина натомість заявили, що двері слід залишити відчиненими для тих, хто тікає від режиму Путіна, повідомляє The Wall Street Journal.

Якщо право на притулок буде розширено для громадян, котрі потенційно підпадають під мобілізацію, на континент можуть прибути сотні тисяч людей.

Але залишається відкритим питання, яка стратегія може допомогти в протистоянні російському вторгненню. Ті, хто пропонує зачинити двері перед росіянами, вважають, що це посилить внутрішній тиск на систему в рф.

vg.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня