На Закарпатті відзначають День усиновлення

На Закарпатті відзначають День усиновлення

17:23 Вересень 30, 2022

Життя 528 3 хвилини

Magyar

30 вересня у День християнських святих Віри, Надії, Любові та матері їхньої Софії в Україні відзначають і День усиновлення. Це свято батьків і дітей, працівників служб у справах дітей та усіх причетних до цієї справи.

За 9 місяців на Закарпатті усиновлено 30 дітей. 28 – громадянами України та 2 іноземцями. Про це під час брифінгу розповіла Світлана Якімеліна, начальниця служби у справах дітей Закарпатської ОДА. 

– З початку війни, усиновлень в області майже не було, але сама процедура не зупинялася. Традиційно, хочуть усиновити дітей (майже 80% кандидатів) до 5 років. Натомість, діти, які підлягають усиновленню – старше 6-7 років. Таких дітей ми взяли на облік 62. Також збільшується кількість кандидатів на усиновлення. Наразі – це 73 кандидатури, з них – 63 сімейні пари. Загалом в області проживає 615 дітей, які усиновлені і за якими працівники у справах дітей здійснюють нагляд, – розповіла Світлана Якімеліна.

Нещодавно були внесені зміни до 905 Постанови, яка регулює діяльність служб у справах дітей, щодо усиновлення. Наразі, діти, які евакуйовані за межі України не підлягають усиновленню до повернення в Україну. Діти, які залишилися на окупованих територіях також не підлягають усиновленню. Діти, які евакуйовані в межах України, можуть бути усиновлені. Зараз із цією постановою, службам у справах дітей, куди перемістилися діти, надано право здійснювати дії, щодо усиновлення. 

Наразі на Закарпаття евакуювали 14 закладів, де перебуває 250 вихованців. 

– Звичайно, там є діти, які підлягають усиновленню. Скільки їх, наразі, складно відповісти. Близько 35%. Ця цифра весь час змінюється. Бо деякі заклади прибувають, інші їдуть. Тож кількість дітей змінюється, – зазначила начальниця служби у справах дітей.

Наразі служба співпрацює з різними благодійними організаціями та фондами, які працюють у сфері захисту дітей, і допомагають у пошуку оренди та проплати житла для дитячих будинків сімейного типу та прийомних сімей.

Христина БІКЛЯН, “Карпатський об’єктив”

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня