22 квітня – День Землі: один день заради завтрашнього дня, заради клімату

22 квітня – День Землі: один день заради завтрашнього дня, заради клімату

19:22 Квітень 22, 2020

Життя 5670 5 хвилин

Magyar

Основою нашого існування є збереження різноманіття дикої природи – саме на це звертає нашу увагу 50-й Всесвітній день Землі, головною темою якого стало збереження біологічного різноманіття.

22 квітня у всьому світі відзначається День Землі. Цього року цей Всесвітній день також пройшов в іншому світлі, ніж зазвичай. Щороку цього дня мешканці планети об’єднуються, аби відзначити День Землі й таким чином вшанувати крихку її природу, яка все більше потерпає від необдуманих людських дій. День Землі вперше відзначили в 1970 році, коли з ініціативи студента коледжу Дениса Хейса близько 25 млн американців, обурених розливами нафти, забрудненням повітря і річок, вийшли на вулиці, щоб висловити свій протест у зв’язку з екологічною кризою.

Нью-Йорк – 20 квітня 1970 р. Підготовка до Дня Землі (Фото: Santi Visalli/Getty Images)

Дуже швидко рух став всесвітнім

За останні 50 років рух поширився по всьому світу: в понад 180 країнах зареєстровано близько 5 000 організацій як члени міжнародної мережі. В такий час щороку сотні мільйонів людей активізуються: організовують різні програми з метою «підвищення обізнаності» жителів планети щодо навколишнього середовища.

Епідемія коронавірусу, як триває у світі, також показує, що нам потрібно берегти себе й інших та дбати один про одного, про Землю та наші водні ресурси. Акції та заходи до Всесвітнього дня Землі спонукають людей бути уважнішими до тендітного і вразливого довкілля, привертаючи чимало уваги з боку медіа, окремих політиків і звичайних громадян.

Однією з важливих мотивів цьогорічної, 50-ї ініціативи Дня Землі є збереження біорізноманіття. Надмірне розширення людства покладає надзвичайний тягар на світ, ми споживаємо занадто багато і займаємо занадто багато територій з року в рік, – дізнаємось зі звіту Всесвітнього фонду природи (WWF).

Заради Землі, заради нашого власного майбутнього

Заходи, пов’язані з Днем Землі, дають можливість людству – і окремим людям – розглянути, чи дбайливо вони ставляться до свого оточення і що роблять для того, щоб природа та людина в ній жили здоровішими. І, звичайно, робити це не тільки у цей зазначений день, а весь рік. Заради Землі та заради свого власного майбутнього кожен може зробити щось, вдома або на роботі, у своєму вузькому чи широкому оточенні. Ви можете зберегти навколишнє середовище, змінивши звички споживання та створивши більш енергоощадливий спосіб життя.

З 1970-х років міжнародна екологічна політика також почала шукати шлях до екологічно чистого сталого розвитку. Незважаючи на те, що екологічні технології вже доступні для забезпечення сталого розвитку, без зміни звичок споживання та поведінки цього одного не достатньо. Згідно з дослідженням міжнародної природоохоронної організації WWF, люди, які живуть у сусідній Угорщині, в середньому використовують на третину більше ресурсів, ніж «можна», враховуючи населення Землі. Так званий термін екологічного сліду, який використовується для цього показника, є найбільшим у Сполучених Штатах, де люди використовують у 5-6 разів більше ресурсів, ніж «можна».

50-й день Землі трохи не такий

Через епідемію коронавірусу 50-й день Землі не можна відзначати так, як це було досі, але інтернет-простір пропонує багато інших можливостей у всьому світі. Саме тому, велика кількість організацій на своїх вебсайтах також пропагує зосередження на екологічно свідомому житті.

Джерело: cultura.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня