«Закарпаття очима угорців»: у Мукачеві презентували новий туристичний путівник

«Закарпаття очима угорців»: у Мукачеві презентували новий туристичний путівник

17:59 Жовтень 28, 2022

Життя 4162 6 хвилин

Magyar

У приміщенні мукачівського Угорського дому ім. Мігая Мункачі відбулася презентація туристичного путівника «Закарпаття очима угорців». Видання підготувала Закарпатська Угорська Туристична Рада, за фінансової підтримки Угорщини та за участі фахівців обох країн: туризмознавці, екскурсоводи, журналісти, перекладачі та коректори.

Ознайомитись з путівником в електронному форматі можна вже на веб-сторінці Закарпатської Угорської Туристичної Ради. А також видання можна придбати, тим самим підтримати 68-ий окремий батальйон територіальної оборони, в якому служить колега Закарпатської Угорської Туристичної Ради, відомий туризмознавець, професор Федір Шандор. Усі вилучені кошти з продажу книг передадуть на військові потреби.

Сам професор під час скайп-з’єднання подякував колегам за швидку реакцію на його прохання, а також наголосив про важливість проведення таких заходів у тилу, адже саме за спокій та нормальне життя наразі воюють захисники на фронті.

Туристичний путівник презентували його автори та редактор, заступник голови Закарпатської Угорської Туристичної Ради- Йосип Торпої. Чоловік зазначив, що робота над книгою тривала близько п’яти років. Минулоріч вдалося презентувати примірник угорською мовою, тоді ж задумалися і про українську версію.

“Сам путівник був перекладений ще до початку війни. Але через бойові дії ми змушені були змінити наші плани та відкласти видання україномовної версії. Та зроблено було дуже багато. Кожен із примірників, орієнтований на свого користувача, якщо ми говоримо саме про українську версію, то у ній можна знайти детальну інформацію про таких історичних постатей, як Ілона Зріні чи Ференці Ракоці ІІ, наприклад. Ми розуміємо, що більшість туристів, які приїзджають на Закарпаття – внутрішні туристи, і не всім відомо про зв’язок цих людей із Закарпаттям. І навпаки, в угорськомовній версії ми більше розповідаємо, наприклад, про Тараса Шевченка, або інших відомих українців. Ми об’єднали свої зусилля з великим бажанням створити і передати цей колоритний путівник. Та намагалися показати цей край очима корінних закарпатських угорців, що проживають тут вже більш ніж 1100 років, тобто саме таким, яким його бачимо ми самі”, – зазначив Йосип Торпої.

Також редактор додав, що путівник показує Закарпаття умовним поділом на шість регіонів – Ужгород, Мукачево, Берегово, Виноградів та їх околиці, а також Верхньо-Тиснянський регіон і Верховина. У виданні не йдеться про усі населені пункти Закарпаття, адже у авторів не було такої мети, радше – звернути увагу читача на найважливіші видатні місця, атракції, що розташовані на головних туристично- екскурсійних маршрутах краю.

Окрім того, гортаючи путівник, можна ознайомитись з короткою історією Закарпаття, дізнатися більше про природні цінності, архівну спадщину та традиції краю. Окремим розділом у виданні описані піші маршрути та гастрономічні локації.

Як зазначив голова Закарпатської Угорської Туристичної Ради Андрій Мештер – мета путівника, не тільки познайомити гостей з історичними місцями та принадами Закарпаття, але й заохотити туриста відвідати цей самобутний регіон. “Я щиро сподіваюся, що путівник викличе інтерес до нашого рідного Закарпаття з його чудовими пейзажами і історичними пам’ятками, які нагадують нам про минуле. І маю віру у те, що наш край буде додано до дорожнього листа ще більшої кількості людей”, – сказав Андрій Мештер.

Один з авторів путівника, екскурсовод з сорокарічним стажем Оттокар Касинець зазначив, що працювати зараз, маючи такий примірник буде значно легше, аніж десятки років тому. А бути його співавтором для чоловіка – велика честь.

“Коли мене запросили долучитися до колективу, який працював над путівником, я з великою радістю почав роботу, але дуже швидко мене приземлили. Справа в тому, що я повинен був декількома сторінками описати довгий історичний період. Дати головну інформацію і вкласти Закарпаття в цю книжку. Це було реально складно. Сторінок та фотографій все одно вийшло трохи більше, але мета досягнута”,- зазначив екскурсовод.

Ірина ГРАБКО, «Карпатський об’єктив»

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня