У Польщі росіянам не раді

У Польщі росіянам не раді

14:00 Листопад 3, 2022

Життя 655 4 хвилини

Magyar

Нині росіянам у Польщі жити непросто, навіть якщо один із їхніх батьків поляк і на батьківщині вони зазнають переслідування за політичні погляди. Чи зможуть вони отримати дозвіл на постійне проживання в країні, також під питанням.

32-річний Михаїл Булатов приїхав до Польщі з російського міста Іжевськ у січні цього року, щоб вивчитися на стоматолога. Його мати – росіянка, але вдома розмовляють поперемінно то російською, то польською. Після закінчення школи Михаїл планував знайти роботу й купити квартиру в Польщі.

Однак він зазнав великого розчарування, пише видання Notes from Poland. У березні чоловік звернувся до відповідного відомства з проханням отримати дозвіл на постійне проживання в Польщі, мотивуючи це тим, що має польське коріння. У вересні йому відмовили, і це його приголомшило. Адже тепер він не зможе залишитися в країні, а повертатися в росію не хоче, повідомив Михаїл виданню, додавши що засуджує війну рф проти України.

У подібній ситуації опинилася й учителька англійської мови Олеся Сергейко, яка теж наполовину полячка, наполовину росіянка і разом із сім’єю у 2021 році переїхала до Гданська, оскільки їх переслідували за ставлення до російського режиму. У росії жінка брала участь в акціях проти президента Путіна.

Вона повинна покинути Польщу в березні 2023 року, адже не отримала посвідки на постійне проживання. Жінка каже, що не може повернутися до росії, поки діє нинішній режим, адже їй загрожує негайне ув’язнення за антивоєнну позицію.

Олеся почала шукати допомогу й долучилася до людей, які, опинившись у подібній ситуації, створили групу правової допомоги у Telegram. Таким чином об’єдналися дві тисячі громадян рф, котрі переживають за своє майбутнє в Польщі. Станом на кінець жовтня 131 особа отримала негативну відповідь на заяву щодо продовження посвідки на проживання.

Засновниця групи – Олеся Куликіва, яка минулого року приїхала до Польщі з чоловіком та 6-місячною дитиною. Невдовзі після оформлення заяви на отримання дозволу на постійне проживання їм надійшло повідомлення про те, що Управління внутрішньої безпеки Польщі перевіряє певну інформацію про них. Через місяць їхню заяву відхилили.

Офіційна статистика

Якуб Дудзяк, речник Управління у справах іноземців, повідомив виданню, що до серпня документи на дозвіл на проживання в Польщі подали 7900 громадян росії, 970 з них отримали відмову. За аналогічний період минулого року 730 із 7100 заяв мали негативні відповіді.

Однак, за словами засновниці групи Олесі Куликів, ця статистика неточна, оскільки містить лише остаточні відповіді й не охоплює ті, що оскаржуються. Існує велика ймовірність, що апеляції зрештою будуть відхилені.

Видання зазначає, що це певна втрата для Польщі, адже серед таких росіян багато високоосвічених спеціалістів, зокрема зі сфери ІТ.

napi.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня