Потапі в національний День жалоби: Угорщина може розраховувати лише на себе

Потапі в національний День жалоби: Угорщина може розраховувати лише на себе

17:20 Листопад 5, 2022

Життя 1349 4 хвилини

Magyar

4 листопада 1956 року стало ясно, що угорський народ може розраховувати лише на себе, не покладаючись на інших, наголосив державний секретар з питань національної політики Угорщини у своєму виступі в національний День жалоби в місті Домбовар.

Арпад Янош Потапі, котрий є також депутатом парламенту від цього регіону, під час меморіального заходу з нагоди річниці придушення Угорської революції 1956 року та введення радянських військ у країну зазначив, що хоча ООН і засудила радянське втручання, Угорщина не отримала істотної допомоги. «З цього ми винесли урок, що нам належить лише те, що ми самі виборемо», – підкреслив посадовець.

Як зазначив Потапі, революцію придушили, «вогонь загасили, але жар палав під попелом». Вічною спадщиною 1956 року є той жар, який неможливо загасити, який забрали з собою близько 200 тисяч людей, що втекли з країни. Крім них, жертвами революції стали три тисячі загиблих, 20 тисяч поранених, сотні розстріляних і десятки тисяч поневолених, ув’язнених громадян, нагадав держсекретар.

За його словами, жар 1956 року спалахнув із новою силою під час зміни режиму в 1989-му, коли люди вже не могли терпіти «терору Кадара та правління лівого уряду».

Політик наголосив, що з 2010 року досягнуто процвітання Угорщини. «Ми зіткнулися з великою кількістю складних ситуацій і, підсилившись у кожній з них, змогли продовжити свою роботу. Ми піддавалися міжнародному тиску, погрозам, потім була пандемія, а зараз ми страждаємо від наслідків санкцій воєнного часу. Однак уряд Угорщини продовжує стояти на боці нації, діє в інтересах народу», – сказав Арпад Янош Потапі.

Минулі 12 років – доказ того, що «якщо ми об’єднаємося, то здатні на все». Наше відчуття національної єдності також стало сильнішим, водночас усі ці досягнення зараз під загрозою через близькість війни, яка триває поряд, додав він.

Посадовець підкреслив, що через війну на закарпатських угорців ліг особливо важкий тягар. Щоб полегшити його, уряд почав реалізацію найбільшої в історії Угорщини програми гуманітарної допомоги. Саме тому демонтаж у Мукачеві пам’ятного знака турулу, встановленого угорцями, є дуже поганим меседжем, зазначив він.

Як зазначив політик, це також підкреслює те, що зараз нам потрібен мир, «мир – це те, що може зупинити кризу, викликану санкціями воєнного часу».

«Не лише 4 листопада 1956 року зобов’язує нас прагнути миру, але й наша християнська культура та наші інтереси», – сказав Арпад Янош Потапі.

MTI

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня