Ряд відомих керівників музеїв засудили дії кліматичних активістів проти артефактів

Ряд відомих керівників музеїв засудили дії кліматичних активістів проти артефактів

09:22 Листопад 14, 2022

Життя 960 4 хвилини

Magyar

Керівники понад 90 великих музеїв підписали заяву, опубліковану Міжнародною радою музеїв (ICOM), в якій засуджуються дії кліматичних активістів проти артефактів.

Серед підписантів Лоуренс де Карс, директор Лувру в Парижі, Мігель Фаломір, директор музею Прадо в Мадриді, Хартвіг Фішер, директор Британського музею, Річард Армстронг, директор Гуггенхайма, Мартін Госселінк, директор Мауріцхейса в Гаага, Макс Холлейн, директор Метрополітен-музею, а також Ласло Баан, генеральний директор Будапештського музею образотворчих мистецтв – Угорської національної галереї.

„Останніми тижнями артефакти в міжнародних музейних колекціях зазнали низки нападів. Відповідальні за них активісти сильно недооцінюють вразливість цих незамінних творів, які необхідно зберегти як частину світової культурної спадщини. Ми, директори музеїв, яким довірено піклуватися про ці артефакти, були глибоко вражені загрозою нападів на витвори мистецтва”, – йдеться в заяві, опублікованій на сайті німецького національного комітету ICOM.

„Музеї – це місця, де люди з найрізноманітнішим походженням можуть вступати в діалог і таким чином сприяти соціальному діалогу. У цьому сенсі основні завдання музею як інституції – збирання, дослідження, обмін та збереження – актуальні сьогодні як ніколи. Ми продовжуємо виступати за прямий доступ до нашої культурної спадщини. І ми ставимося до музею як до вільного простору для соціального спілкування”, – наголошується у заяві.

Активісти, пов’язані з британським рухом за захист клімату Just Stop Oil, фігурували в новинах останніми місяцями, приклеюючи руки до рам шедеврів, щоб привернути увагу до необхідності вжити негайних заходів проти зміни клімату.

Німеччина, Австралія, Іспанія та Італія також проводили подібні інформаційні кампанії. Нещодавно, наприклад, якоюсь рідиною облили картини Клода Моне і Вінсента Ван Гога. На щастя, роботи не постраждали, оскільки були за склом, але їхні дорогоцінні рами теж вразливі.

У п’ятницю норвезька поліція повідомила в дописі у Twitter, що кліматичні активісти хотіли приклеїтися до рами картини Едварда Мунка “Крик” в Національному музеї в Осло. Згідно з повідомленням, акцію провести не вдалося, за спробу затримали членів групи Stopp oljeletinga проти видобутку нафти, фінського, датського та німецького активістів.

Одночасно із заявою директорів музеїв у єгипетському Шарм-ель-Шейху проходить 27-ма щорічна зустріч Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP27), яка займається питаннями, пов’язаними з глобальною зміною клімату.

Джерело: MTI/hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
baner 1 baner 2
Новини дня