karpat.in.ua

До 2050 року в епіцентрі глобального потепління житимуть три мільярди людей

Трохи більше ніж через 25 років три мільярди людей житимуть у регіонах, які найбільше постраждають від глобального потепління. Ідеться про Центральну Америку, Близький Схід, деякі частини Азії, а також Центральну та Східну Африку, заявили дослідники клімату в Сарм-ес-Шейху на 27-й щорічній зустрічі учасників Рамкової конвенції ООН про зміну клімату (COP27).

Повені, посухи та шторми в зазначених регіонах стануть набагато поширенішими. Унаслідок цього смертність тут може бути на 15% вищою, ніж на територіях, які менше постраждають від глобального потепління.

Усе це змусить ще більше людей покинути свої домівки: у найближчі десятиліття через глобальне потепління можуть з’явитися мільйони біженців.

У підготовці доповіді Ten New Insights in Climate Science за 2022 рік брали участь десятки науковців. Голова відділу захисту клімату ООН Саймон Стіл назвав нові висновки доповіді тривожними й підкреслив, що катастрофі вже неможливо запобігти, але постраждалі країни мають отримати компенсацію. Час для цього настав, зазначив він.

За словами Йохана Рокстрема, директора Інституту дослідження клімату в Потсдамі, необхідно підрахувати шкоду, яку завдають парникові гази – насамперед вуглекислий газ і метан. На думку вченого, розрахована ціна стимулювала би перехід до кліматичної економічної системи.

Джерело: MTI/hirado.hu