Запущено новий сайт, на якому можна роздивитися весь Всесвіт, який нам відомий

Запущено новий сайт, на якому можна роздивитися весь Всесвіт, який нам відомий

13:18 Листопад 27, 2022

Життя 1574 2 хвилини

Magyar

Співробітники американського Університету Джона Хопкінса нещодавно запустили новий вебсайт, який дозволяє буквально кожному досліджувати весь Всесвіт, яким ми його знаємо, просто сидячи перед домашнім комп’ютером. На сторінці The Map of The Universe («Карта Всесвіту») ви можете запросто розглянути весь Всесвіт, починаючи від планети Земля аж до його видимого краю.

На інтерактивній карті, яка відображається під час перегляду, ви зможете побачити реальне розташування та реальний — видимий — колір понад 200 000 нанесених на карту галактик, але кожна з них представлена у формі крихітного пікселя. Окрім карти, надаються також часткові пояснення з приводу того, які галактики в першу чергу видимі в певному регіоні та чому їхній колір саме такий, а не інакший.

Переглянувши всю карту, можна отримати бодай приблизне уявлення про те, наскільки дивовижно великим є Всесвіт – навіть якщо ми позначимо в ньому лише галактики. Останні є утвореннями, які неможливо збагнути людським розумом як щось окреме і які містять сотні мільярдів зірок.

До речі, The Map of The Universe була створена на основі даних проєкту Sloan Digital Sky Survey, за допомогою якого складено карту Всесвіту та видимих ​​у ньому галактик і квазарів за останні два десятиліття завдяки космічному телескопу, розташованому в Мексиці.

Джерело: Forrás

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня