Знайдений рукопис Дарвіна став справжньою світовою сенсацією

Знайдений рукопис Дарвіна став справжньою світовою сенсацією

18:21 Листопад 27, 2022

Життя 757 3 хвилини

Magyar

Рукопис із автографом англійського науковця Чарльза Дарвіна можуть продати на аукціоні Sotheby’s у Нью-Йорку за мільйон фунтів.

Багатостраждальний документ вважається особливою реліквією. По-перше, рукописів Дарвіна залишилося небагато, адже вчений не зберігав свої думки, викладені на папері, а ще рідше повністю прописував під час підпису своє повне ім’я. Зазвичай він використовував скорочену форму: C Darwin або Ch Darwin, – повідомляє ВВС.

Текст статті вчений написав на замовлення популярного в Англії 19 століття журналу The Autographic Mirror. Видавець газети Герман Кіндт публікував у номерах журналу біографії відомих людей з їхніми підписами.

Дарвін відповів на запрошення і коротко виклав свою теорію еволюції та природного відбору, яка тоді ще викликала багато сумнівів. Як повідомив ВВС викладач Національного університету Сінгапуру, саме тому ця спадщина Дарвіна справді унікальна.

« (У тексті) він наводить на те, що люди спочатку вважали його теорію неймовірною та дивною, як сприймали і теорію Ньютона про гравітацію, але тепер уже ніхто не сумнівається в існуванні сили тяжіння», — повідомив в інтерв’ю ВВС Джон ван Уайл, куратор онлайн-наукової колекції «Darwin Online».

У тексті Дарвін визнав, що його теорія не пояснює походження життя, однак, як ідеться в рукописі, це питання не ставить під сумнів достовірність його теорії.

На даний момент рекордна ціна, за яку на Sotheby’s продали рукопис Дарвіна, становить 400 тисяч фунтів стерлінгів, але згаданий рукопис 1865 року може бути проданий на онлайн-аукціоні, який триває до 9 грудня, в кілька разів дорожче.

 (hirado.hu)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня