Вчені виявили у метеориті два раніше невідомі мінерали

Вчені виявили у метеориті два раніше невідомі мінерали

19:46 Листопад 29, 2022

Життя 689 2 хвилини

Вчені виявили у метеориті два раніше невідомі мінерали

Дослідники припускають, що мінерали можуть містити важливу інформацію про те, як утворюються астероїди.

Учені виявили два мінерали, які ніколи раніше не зустрічалися на Землі. Вони були виявлені всередині масивного метеорита, що приземлився у Сомалі. Про це повідомляє Live Science.

Зокрема, два абсолютно нові мінерали були виявлені всередині одного масивного метеориту Ель-Алі, вага якого становить близько 17 тонн. Експерти назвали мінерали Елілатом на честь метеорита та Елкінстантонітом на честь Лінді Елкінс-Тантон, директора Міжпланетної ініціативи Університету штату Арізона та головної дослідниці майбутньої місії NASA Психея, яка відправить зонд для дослідження багатого на мінерали астероїда.

Дослідники класифікували Ель-Алі як складний метеорит Iron IAB – тип, що складається з метеоритного заліза з крихітними шматочками силікатів. Експерти також планують продовжити вивчення метеоритів, щоб зрозуміти, за яких умов формувався сам астероїд.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня