karpat.in.ua

Угорські науковці здобули визнання за раннє виявлення хвороби Лайма

Угорські вчені розробили нову технологію раннього виявлення хвороби Лайма. Проєкт відзначила, зокрема, і Європейська комісія (ЄК).

Діагностична технологія проєкту DualDur, яка здобула високу оцінку, дозволяє проводити ранню й точну діагностику хвороби Лайма за допомогою аналізу крові.

Унікальна угорська інновація дозволяє виявляти бактерію Borrelia, що спричиняє недугу. Ця розробка – плід 40-річної наукової роботи, десятків тисяч проведених тестів.

Як повідомила єврокомісарка з питань інновацій, досліджень, культури, освіти та молоді Марія Ґабріель, Єврокомісія профінансувала чимало дослідницьких проєктів, пов’язаних з хворобою Лайма. ЄК відзначила угорську інновацію, технологія якої дозволяє проводити ранню й точну діагностику недуги за аналізами крові. Це допомагає, зокрема, оптимізувати тривалість лікування.

Наразі це єдина діагностична процедура для виявлення хвороби Лайма, яка проводиться в акредитованій лабораторії в Угорщині. Угорські науковці отримали патент на перший широко використовуваний лабораторний тест, який може сконцентрувати достатньо патогенів зі зразка крові. Їх можна побачити під мікроскопом протягом усього перебігу захворювання, навіть на стадії з хронічними симптомами.

 (napi.hu)