Боснійські ветерани встановили ялинку на дні озера

Боснійські ветерани встановили ялинку на дні озера

13:55 Грудень 26, 2022

Життя 939 2 хвилини

Magyar

Боснійські ветерани встановили ялинку на дні озера з водоспадом у північно-східній частині Боснії і Герцеговини, недалеко від міста Тузла з населенням 160 тисяч чоловік.

«Ми багато разів брали участь у різних акціях із захисту цього озера, зокрема заселяли в нього рибу. Ця водойма має для нас велике значення», – каже ветеран війни, водолаз Ельвір Махмутович.

Разом із побратимами він брав участь у Боснійській війні 1992–1995 років. Чоловіки зазнали як фізичних, так і психологічних травм. Вони відкрили для себе озеро, коли в рамках повоєнної реабілітації почали займатися дайвінгом.

«Ми щороку організовуємо тут конкурс підводних фотографій, щоб популяризувати це озеро та прекрасний світ, прихований під його поверхнею», – додає ветеран війни, дайвер Білал Шарич.

Озеро існує з 1987 року, коли місцева компанія після двох десятиліть припинила тут видобуток бурого вугілля. У 2000-му дайвери разом з іншими місцевими активістами очистили водойму, заселили в неї рибу та висадили на берегах сотні дерев. З роками колишні військові стали екоборцями, які захищають навколишнє середовище на Балканах.

«Ми встановили ялинку на дні озера, щоб відзначити кінець цього року й початок нового. Таким чином ми підготували себе та рибу до святкування Нового року», – пояснив Амар Яракович, молодий дайвер, який приєднався до команди кілька років тому, ідучи по стопах свого покійного батька.

Джерело

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня