Червоний Хрест закликає забезпечити доступ до російських та українських військовополонених

Червоний Хрест закликає забезпечити доступ до російських та українських військовополонених

16:29 Січень 21, 2023

Життя 1600 2 хвилини

Magyar

Міжнародний комітет Червоного Хреста (МКЧХ) у Женеві в середу закликав надати повний доступ до українських і російських військовополонених, нарікаючи, що гуманітарні візити, гарантовані міжнародним правом, «не належно працюють».

За підсумками грудневого візиту до України президентка Міжнародного комітету Червоного Хреста Мір’яна Сполярич планує 20 січня зустрітися з міністром закордонних справ росії сергієм лавровим, повідомляє мзс рф. Наразі в Україні працюють близько 600 співробітників міжнародної організації.

«Представники Міжнародного комітету Червоного Хреста відвідують військовополонених з обох сторін, водночас закликають забезпечити повний, безперешкодний і регулярний доступ до кожного з полонених, де б вони не утримувалися», — наголошується в заяві організації.

МКЧХ здійснює конфіденційні візити та не розголошує інформацію про кількість військовополонених, яких відвідує, та частоту візитів. Відповідні міжнародно-правові норми прописані в Женевських конвенціях, вони поширюються і на росію, і на Україну.

Положення передбачають забезпечення регулярного відвідування представниками МКЧХ і поводження з військовополоненими відповідно до міжнародних стандартів. Відтак організація перевіряє умови утримання та лікування полонених, сприяє контакту з родинами, а також забезпечує їх теплим одягом, засобами гігієни та книгами.

hirado.hu

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня