День угорської культури відзначили і у Верхньотисянському регіоні Закарпаття

День угорської культури відзначили і у Верхньотисянському регіоні Закарпаття

17:52 Січень 24, 2023

Життя 967 3 хвилини

Magyar

Представники угорської громади Верхньотисянського регіону 22 січня поклали вінки пам’яті до пам’ятної дошки біля підніжжя Хустського замку, на якій викарбувані слова епіграми Ференца Келчеі. Таким чином вшанували День угорської культури, що є також днем народження державного гімну Угорщини. Присутніх привітав голова Верхньотисянського регіонального осередку Товариства угорської культури Закарпаття (КМКС) Йожеф Шарі.

«Регіон Верхньої Тиси пов’язаний з Ференцом Келчеї в кількох аспектах. По-перше, на написання знаменитої епіграми його надихнув, зокрема, візит до Хустського замку. Автор також кілька разів був у Вишкові, відвідував місцеві купальні», – розповів під час виступу голова організації.

«1823 рік був особливим, адже тоді народився палкий поет свободи Шандор Петефі, того ж року народився і гімн, а також письменник Імре Мадач, котрий у своїй драмі «Трагедія людини» описав майбутнє доволі темними фарбами. Але попри це заявив: «Кажу, людино: борися та довіряй з упевненістю!». А якими були минулі двісті років, скільки всього ми пережили: Перша і Друга світові війни, Тріанон, революція 1956 року, зміна режиму – і все ж щось зберегло нас! Це – наша культура, наші традиції. Те, чого ми завжди дотримувалися протягом століть, що було створено історичною спадщиною минулих століть, і ми повинні все це зберігати, передавати разом із нашою духовною та збудованою спадщиною. Минуле говорить нам, що ми повинні дбати про наше сьогодення та майбутнє», – додав Йожеф Шарі.

Відтак, після урочистих слів, присутні поклали вінки до пам’ятної дошки.

(Ev/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня