karpat.in.ua

Понад 200 книг російською мовою зібрали з початку тижня в Закарпатській бібліотеці дітей та юнацтва в Ужгороді

Як розповіла завідувачка відділу обслуговування бібліотеки Марія Корсак, зібрані книги відправлять на макулатуру, а за отримані гроші планують придбати нові.

Акцію збір російськомовної літератури розпочали 23 січня, розповідає завідувачка відділу обслуговування бібліотеки Марія Корсак. “Книги приносять різні. Ми з задоволенням її позбудемося. Є й навагу хороша література. Також є й дитяча така: не дуже дружньою для нас мовою, тим паче є й українською схожі книги. Є навіть Джека Лондона ціла серія, але вона російською мовою і піде на макулатуру”, — каже жінка.

Журнали російською мовою принесла дев’ятирічна Софія. Каже, книжки приносила до бібліотеки впродовж тижня. “Я не хочу, щоб вдома були книжки російською мовою, мовою нашого ворога. Я хочу підтримати бібліотеку й принесла з дому багато книжок російськомовних, знайшла ще журнали”, — розповіла дівчинка.

Російськомовні книги до Закарпатської бібліотеки дітей та юнацтва принесла Рената Марадик. “Я принесла книгу п’ятдесяти художників та казки російською мовою. Побачила в інтернеті, що бібліотека проводить таку акцію і вирішила її підтримати, тому що вони мені вдома не потрібні. Для того, щоб у бібліотеці, звичайно, було більше популярної української літератури”, — каже відвідувачка.

Загалом більше 200 книг принесли відвідувачі до Закарпатської бібліотеки з 23 січня, каже Марія Корсак. Розповіла, чому вирішили організувати таку акцію. “До війни ми мали хорошу фінансування та підтримку: від українського інституту книг. Але минулого року отримали лише два чи три десятки від інституту Вернадського і декілька десятків від наших друзів-читачів, які погодилися ділитися своїми книгами. Тому все ж таки, треба поповнювати фонди, треба давати читачам щось нове і кошти шукати також потрібно”, — розповідає завідувачка відділу обслуговування.

За словами Марії Корсак, зібрані книги відправлять на макулатуру, а за отримані гроші планують придбати книги сучасної української літератури.

Джерело