Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану

Кабмін затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану

10:55 Січень 28, 2023

Життя 633 2 хвилини

Magyar

Кабінет Міністрів на своєму засіданні 27 січня затвердив порядок бронювання військовозобов’язаних під час дії воєнного стану.

Про це повідомив представник Кабміну у Верховній Раді Тарас Мельничук.

Також затверджено порядок та критерії визначення підприємств, установ та організацій, критично важливих для функціонування економіки та забезпечення життєдіяльності населення в особливий період.

Встановлено, що відтермінування від призову на військову службу під час мобілізації, надане військовозобов’язаним рішеннями Міністерства економіки, діють протягом терміну, на який вони надані. 

Нагадаємо, що 4 грудня 2022 року набув чинності закон, який стосується бронювання військовозобов’язаних, що не підлягають призову на військову службу під час мобілізації. Водночас уряд мав розробити новий поряд бронювання, що включатиме критерії віднесення підприємств до критичних.

Згідно з законом, бронюванню підлягають військовозобов’язані, які працюють:

  • в органах державної влади, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, якщо необхідно для функціонування цих органів в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, яким встановлено мобілізаційні завдання (замовлення), коли це необхідно для виконання мобілізаційних завдань (замовлень) ;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які виробляють і надають товари оборонного призначення для ЗСУ та інших військових формувань в особливий період;
  • на підприємствах, в установах і організаціях, які є критично важливими для функціонування економіки в особливий період.

Водночас заброньовані військовозобов’язані добровільно можуть бути призваними до війська під час мобілізації.

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня