Стипендіатами дослідницької програми ім. Ілоні Зріні стали 23 особи

Стипендіатами дослідницької програми ім. Ілоні Зріні стали 23 особи

17:48 Січень 28, 2023

Життя 2128 4 хвилини

Magyar

Благодійний фонд «ҐЕНІУС» цьогоріч двадцять третій раз оголосив стипендіальну дослідницьку програму Закарпатського угорського фахового коледжу ім. Ілони Зріні. Відповідні вступні іспити відбулися 26 січня.

Заявки на отримання стипендії цього разу подали 23 бажаючих. Їх роботи та результати дослідження були оцінені професійною комісією у складі 23 осіб.

Перед початком іспитів студентів та їх наставників, керівників тематичних робіт, привітала директорка БФ « ҐЕНІУС» Наталія Вараді.

Мета Закарпатського угорського фахового коледжу ім. Ілоні Зріні – надати підтримку обдарованим угорськомовним студентам вищих навчальних закладів, які вивчають природознавчі та гуманітарні науки та, за можливості, забезпечити їм умови для професійного розвитку, що допоможе досягти визначних результатів. Робота фахового коледжу проводиться за підтримки Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ.

Заявки на стипендіальну програму від студентів 3-6 курсу денної форми навчання закарпатських інститутів та університетів, які здійснюють певні дослідження в нашому краї та мають відмінні результати, приймалися з 28 грудня 2022 року по 23 січня 2023-го.

Четверо із двадцяти трьох бажаючих заявки на участь у стипендіальній програмі подавали вже не вперше. 22 із заявників – студенти Закарпатського угорського інституту ім. Ференца Ракоці ІІ, 1 навчається в Ужгородському національному університеті. 14 студентів навчаються на бакалавраті, 9 – на магістратурі.

Вступні іспити складалися на основі поданих робіт та усної співбесіди. Роботи попередньо оцінили члени професійної комісії.

Після того, як Наталія Вараді ознайомила присутніх з інформацією про процес вступу, а також процедурою проходження іспитів, групи, розділені на п’ять секцій, розпочали роботу. У секції з біології іспит складали 5 студентів, з філології – 5, з математики – 3, з обліку та аудиту – 6, із суспільних дисциплін – 4 студенти. Кожен із них мав 15 хвилин для презентації своєї дослідницької роботи. Після завершення співбесіди відбулося засідання комісії, котра запропонувала зарахувати до стипендіальної програми усіх 23 бажаючих.

Участь у програмі може стати вирішальною сходинкою у професійному розвитку молодих дослідників. «Важливо мати багатьох молодих дослідників і науковців, тому що наукові дослідження є джерелом прогресу», – резюмувала Наталія Вараді.

(lexi/Kárpátalja hetilap)

social
Слідкуйте за нами у соцмережах
subscribe
Хочеш читати новини поки нема інтернету?

Підпишись на спеціальний телеграм канал де кожна новина розміщена у повному обсязі. Твій телефон завантажуватиме новини у фоні тільки тоді, коли це можливо, і ти завжди будеш у курсі останніх подій.

Підписатися
subscribe
Підписка
Оформіть підписку
Приєднуйтесь до нашого списку розсилки, щоб отримувати актуальні новини на свою пошту.
Ми не розсилаємо спам, ми поважаємо вашу приватність.
Новини дня