karpat.in.ua

У Берегівському ліцеї організували традиційні заходи прощання із зимою

Керівництво ліцею ім. Лайоша Кошута в Берегові організувало день збереження народних традицій, пов’язаних із періодом прощання із зимою (фаршанґ) для майже трьохсот дітей. Під час заходу учні молодших класів навчального закладу, а також вихованці старших груп місцевих дитячих садочків знайомилися з карнавальними традиціями, долучилися до майстер-класів із рукоділля і народних танців.

У рамках заходу танцюристи та музиканти народного ансамблю «Шодро» провели заняття, під час якого діти познайомилися з народними іграми танцями і піснями. Окрім угорського народного танцю, малеча ознайомилася із традиційними ірландськими, бельгійськими та єврейськими народними танцями.

«Ми дуже раді, що до заходу долучилися і вихованці дитячих садочків, адже так вони мають можливість побачити, як у нас проходять ці святкування. Для нашого закладу важливо плекати традиції. Під час нинішнього карнавалу, крім угорського народного вбрання, був представлений традиційний одяг й інших народів. Нам дуже допомогли члени народного ансамблю «Шодро», а також майстрині закарпатської філії мережі Будинків народних традицій, котрі провели майстер-класи. Участь дошкільнят важлива і з огляду на те, що так ми укріпляємо зв’язки між нашими навчальними закладами», – повідомила директорка Берегівського ліцею ім. Лайоша Кошута Емеше Желтвай-Веждел.

Народні майстрині із селища Пийтерфолво – Маргіта Данку, Маргіта Надь, Еріка Горват та Емма Кейкеші – у майстер-класи з рукоділля «вплели» традиції карнавального періоду проводу зими. Діти виготовляли маски, ляльок із листя кукурудзи, займалися бісероплетінням тощо.

Представниця закарпатської філії мережі Будинків народних традицій, керівниця ансамблю «Шодро» Еніка Вараді повідомила, що протягом минулих років вдалося налагодити гарну співпрацю із керівництвом ліцею. «Ми раді, що навчальний заклад вважає важливим познайомити учнів із традиціями та народною культурою, займається їхнім збереженням. Мережа Будинків народних традицій має кілька програм, спрямованих на дошкільнят та школярів, мета яких – наблизити до них угорську народну культуру. Нинішня подія стала чудовою нагодою для втілення цього», – каже Еніка Вараді.

Захід відбувся за підтримки Фонду ім. Шандора Чорі.

В рамках дійства працівники закладу також виготовили символічне опудало, відтак здійснили спільне його спалення на знак прощання із зимою та очікування весни, із надією на настання якнайшвидшого миру в країні.

(ve/Kárpátalja hetilap)